Döntött Hadházy Ákos és Szél Bernadett ügyében a Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB). A két politikus a járvány első hulláma során szervezett a Clark Ádám térre dudálós tüntetést, hogy “így hívják fel a kormány figyelmét az elhibázott járványpolitikára”. Abban az időben az érvényben lévő jogszabályok tiltották a demonstrációk megtartását, így a bíróság kimondta, hogy jogsértő magatartás volt a két “független” országgyűlési képviselő részéről a tüntetés megszervezése. Külön gyönyör, hogy Szél Bernadett pénteki sajtótájékoztatóján bociszemekkel értetlenkedett, hogy hát miért bírságolták meg őt, mint szervezőt, hiszen szerinte az nem szervezés, hogy tüntetést hirdetett a Facebookon.
Tavaly májusban tartott több tüntetést a Clark Ádám téren Hadházy Ákos és Szél Bernadett. Mivel ők is érezték, hogy erős lenne minden tiltás és a súlyos járványhelyzet ellenére az utcára csődíteni a híveiket, azt találták ki, hogy autóba pattintják szimpatizánsaikat, hogy saját járműveikkel megbénítsák a Clark Ádám teret és környékét, majd hosszú ideig dudáljanak, hogy “így üzenjenek Orbán Viktornak”. A rendőrség díjazta ezt a megmozdulást: több tüntetőt megbüntettek, Hadházyt és Szélt a jogszabályoknak megfelelően feljelentették és eljárás indult ellenük. A két, magát függetlennek nevező politikus, akiket legújabban a Momentum protezsál, mindent elkövetett annak érdekében, hogy áldozatnak mutassák be magukat: a Facebookon élőztek a bírósági tárgyalásokról, hogy őket épp vegzálja a hatalom.
A végzésben pontosan leírták, hogy Hadházyék tette három rendbeli gyülekezési joggal visszaélés, ami szabálysértés, így mindkét politikust 100 ezer forintra büntette a bíróság. A bíróság kimondta továbbá, hogy a dudálás megfélemlíthette azokat a gyalogosokat, akik az adott időpontban épp a környéken voltak, ám nem tudtak a demonstrációról. A két politikus pénteki sajtótájékoztatóján hangoztatta, hogy kiállnak azon álláspontjuk mellett, miszerint a dudálós tüntetés nem tüntetés. A PKKB amúgy eltekintett a pénzbírság kivetésétől; csak azoknak kellett befizetni a bírságot, akik a helyszínen elfogadták a szabálysértésért kapott csekket és aláírásukkal jelezték, hogy nem vitatják a büntetést. A bíróság Szél és Hadházy esetében nem tekintett el ettől, az ő esetükben jogerős a büntetés.
Nem akarnak pénzt adni, így életükben először a köz javát szolgálnák
A két politikus elmondta: “elvi alapon” nem hajlandók a végzés ellenére sem befizetni a csekket, ugyanis szerintük ők ártatlanok. Szél Bernadett kijelentette, hogy azok az igazi bűnösök, akik a kórházakból küldték haza a beteg embereket.
Egy normális demokráciában nem lehetne büntethető a véleménynyilvánítás legenyhébb formája
– mondta Szél Bernadett, aki azzal folytatta, hogy mindketten közérdekű munkával váltják ki a pénzbírságot.
Amennyiben napi 8 órát dolgoznának, akkor 15 napot kéne dolgozniuk, ha négyórás munkarendben végeznének közmunkát, akkor értelemszerűen 30 napot kéne dolgozni, így a parlamenti munkájukat is végezhetnék közben. Szél Bernadettnek nem ismeretlen a terep, korábban is kapott már pénzbírságot, azt is ledolgozta egy családsegítő központban. A civilben állatorvos Hadházy jelezte, hogy ő állatmenhelyen tevékenykedne vagy elmenne kórházba segédápolónak. Itt azonban összefűzné a kellemeset a hasznossal, ugyanis, ahogy fogalmazott, képviselőként nem engedik be kórházakba, hogy személyesen nézze meg a járványosztályokon tapasztalható állapotokat, most meg mindent jegyzetelhetne. Hadházy korábban Facebook-oldalán követőitől tarhált pénzt a bírságok megfizetésére; azon felül, hogy nem tudni, mi lett az összegyűjtött összeggel, különösen álságos, hogy a parlamenti képviselő nem akarja kifizetni a bírságot.
Kiemelt kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS