Kifejlesztettek egy olyan lágypasztillát, amely a Debreceni Egyetem Mádi Bor Akadémiáján található szőlő héjában található flavonoidokat tartalmazza, ezek az anyagok pedig „néhány perc alatt elpusztítják a koronavírust” – minderről Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora beszélt a helyi televízió Közügy című műsorában. A szakember kifejtette, ez nem gyógyszer, nem oltóanyag, hanem egy olyan orvostechnikai eszköz, amely a légúti nyálkahártyára ragadva fejti ki hatását.
A rektor arról is beszélt, hogy a maláriaellenes szerek, mint a klorokvin és a hidroxiklorokvin szintén hatásos a vírus ellen, azonban mellékhatásként szívritmuszavart okoz, ők azonban “olyan klorokvint tudunk csinálni, ami szív- és érrendszeri szempontból veszélytelen”.
Ebből az is következik, hogy a világ legjobb klorokvinja a miénk, minket, magyarokat biztosan el tudunk látni megfelelő mennyiségű hatékony gyógyszerrel, és versenyelőnyünk van mindenki más klorokvinjával szemben is
– mondta Szilvássy Zoltán.
Reményét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy akár két hónap múlva kaphatnak magyar klorokvint a betegek, de hangsúlyozta: ez az enyhe és a középsúlyos koronavírus betegség kezelésére alkalmas.
Szilvássy Zoltán azt is kiemelte, hogy az eredmény a magyar kutatók példátlan összefogásának köszönhető, hiszen Palkovics László miniszter hatására „a magyar kutatói közösség megfogta egymás kezét”, így közösen dolgoznak a Debreceni Egyetem szakemberei a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház, a Semmelweis Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központ munkatársaival.
Forrás: dehir.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS