Egyre nagyobb a feszültség a szivárványkoalíció soraiban. Az elmúlt napokban több támadás is érte Karácsony Gergelyt a DK részéről. A hiperpasszív főpolgármester legutóbb azzal húzta ki a gyufát koalíciós partnereinél, hogy nyíltan nekiment az offshore-gyanús ügyekbe keveredett Ráczné Földi Juditnak, amit Gyurcsány pártjában többen sérelmeztek. Mivel a “teljesen független” Országos Előválasztási Bizottság elutasította az offshore-vádakat tartalmazó beadványt, a Demokratikus Koalíció most bocsánatkérésre szólította fel a miniszterelnök-jelölt-jelöltet.
Hétfő este Ráczné Földi Judit Facebook-oldalán feltűnt egy meglehetősen érdekes poszt: a DK székesfehérvári jelöltje azt írta, közjegyzői okiratba foglalt hivatalos dokumentumokkal tudja igazolni, hogy soha nem volt offshore-tulajdona, a dokumentumokat pedig elküldte az Országos Előválasztási Bizottságnak. Kedd reggeli első bejegyzésében pedig az áll: a bizottság kétharmados többséggel elutasította az ellene szóló vádakat.
Az ügy múlt héten robbant, amikor a Válaszonline megírta: Ráczné Földi Judit aznap szállt ki egy, az USA-ban bejegyzett offshore cégből – amelynek az életrajza szerint a képviselője volt –, amikor aláírta az előválasztási feddhetetlenségi nyilatkozatot, amely arról szól, hogy nincs offshore vállalkozás az ő vagy a családja tulajdonában. Az ATV Híradója szerette volna meginterjúvolni Ráczné Földi Juditot, azonban a DK azt válaszolta, hogy az előválasztás utolsó napján kint kampányol a sátraknál. A párt szóvivőjét viszont elérték.
Nagyon fontos, hogy csak a hamis vádakat megfogalmazók szavaztak a vád mellett, tehát Karácsony Gergely, és Tóth Bertalan pártja. Mi azt várjuk tőlük, hogy ha már félinformációkra és mendemondákra hivatkozva szólították fel a képviselő-jelöltünket a lemondásra, akkor most kérjenek bocsánatot
– nyilatkozta az ATV-nek Barkóczi Balázs. A lap megkeresésére Karácsony Gergely azt írta: Tóth Csaba képviselőjelöltet is felmentette az etikai bizottság. Abban az esetben, és a DK fehérvári vagy a Jobbik ózdi jelöltjével kapcsolatban sem jogi, hanem morális kérdésről van szó. Tóth Bertalan minderre úgy reagált:
Ha Mészáros Lőrinc vagy Garancsi kijelentené, hogy többet nem megy közpénz közelébe, akkor minden rendben lenne?
Szerinte egyéni ambíciók nem veszélyeztethetik a közös ügyet, és ők arra szövetkeztek, hogy nemcsak kormányt, hanem korszakot is váltanak.
Közhiteles adatokkal dokumentált offshore-ozókkal és náci karlendítőkkel ezt nem lehet végigcsinálni
– vélekedett. A Válaszonline újságírója szerint a valóságnak semmi köze ahhoz, hogy mit dönt az előválasztási bizottság, hiszen ők politikai számításból döntenek.
Azzal lehet védekezni, hogy a feddhetetlenségi nyilatkozat aláírásának pillanatában ő már nem volt offshore-cégképviselő, de még ez sem igaz, mert aznap nyilatkozott az offshore cég nevében, mikor a feddhetetlenségi nyilatkozatot aláírta. Erre is mondhatná, hogy előtte ő már lemondott egy perccel, mielőtt az egyiket, vagy a másikat aláírta, lehet bűvészkedni a szavakkal
– vélekedett az ATV Híradójának az újságíró. Bódis András hozzátette: az ügyben hivatalos nyomozás is indulhat, a költségvetési csalás miatti feljelentés már megszületett.
Forrás: ATV; Fotó: MTI/Balogh Zoltan
Facebook
Twitter
YouTube
RSS