Soproni Tamás azt mutatja, milyen tiszta kezű politikus. Pedig a valóság az, hogy még a mocsok is rohad mögötte – mondja Bálint György terézvárosi önkormányzati képviselő, aki Kocsis Máté korábbi lépése, a józsefvárosi piac bezárása miatt kezdett el politizálni. A szocialistáktól nemrég távozó politikus beszélt arról is, hogy Soproni rengeteg pénzt költ a kommunikációs szakembereire – az első évben 105 milliót fordított csak erre a területre –, de szó volt arról is, hogy szó sincs a kerületben demokráciáról: gombnyomó képviselők veszik körbe a polgármestert.
Bálint György nemrég a kerületi újság főszerkesztőjének mondta azt, hogy a városvezetés és az irányításuk alatt álló Terézváros Magazin az emberiség mind a hét főbűnéért őt akarják felelőssé tenni, mert rávilágított, hogy minimum gyanúsnak titulálható ügyek vannak a jelenlegi városvezetés körül. Bálint György szerint momentumos kifizetőhelyként működik a kerület. Soproni Tamás pedig a pandémia alatt leváltotta őt a Tulajdonosi Bizottság és a Vagyonkezelő Felügyelőbizottság éléről, hogy ne lássa, mi folyik a háttérben.
Ötvenmillióval károsították meg a kerületet?
Bálint György a Jókai tér komplex felújításának közbeszerzésével foglalkozó vizsgálóbizottság elfogadott jelentéséhez csatolt különvéleményében arról írt, hogy a munkát magasabb áron elnyerő VIANOVA 87 Közmű és Útépítő Zrt. korábban tarolt a Karácsony Gergely vezette Zuglóban. A grémium által felkért Egyed Andrea pedig korábban szintén a XIV. kerületben dolgozott, Karácsony regnálása idején – Egyednek a VIANOVA 87 neve is ismert lehetett –, így minimum felmerül az összeférhetetlenség gyanúja. A VIANOVA 87-et pedig úgy hozták ki győztesnek, hogy nem állt még rendelkezésre elegendő fedezet a Jókai tér felújítási projektjéhez, a többletet meg nem hagyta jóvá a képviselőtestület.
Hihetetlen volt a vizsgálóbizottság működése is
– folytatja Bálint György.
Mindenki csak bólogatott. Sőt, a DK-s országgyűlési képviselőjelölt, Oláh Lajos még a párttársát, Kecskés Balázst is felhívta bizottsági ülés közben, hogy véletlenül se úgy szavazzon, hogy nekem legyen igazam
– idézi fel Bálint György, hozzátéve:
ugyanaz a cég újítja fel a Jókai teret, mint ami Karácsonynak és Tóth Csabának dolgozott. És ugyanazt az Egyed Andreát hívjuk ide külsős szakértőnek, aki szintén Zuglóban volt közbeszerzési tanácsadó.
Milliók kommunikációra
A képviselő megjegyezte azt is, hogy Soproni rengeteg pénzt költ kommunikációra.
A szűkebb, kommunikációval foglalkozó kör több mint hárommillióba kerül havonta az önkormányzatnak. A polgármester kabinetfőnöke, Tóth Miklós bruttó 950 ezret visz haza havonta, sajtóosztályvezetője, Hikáde Beáta pedig bruttó kilencszázat. De van még egy külön sajtófőnök is, szintén nem kevés pénzért
– mutat rá a politikus, jelezve később, hogy a már említett Csepregi Botond is kifejezetten jól keres, nem beszélve Soproni magánvideósáról, Podlussány Mátéról, aki évi nyolcmillióért dolgozik be, éppúgy, mint a fotósa.
Első évben Terézváros kommunikációja 105 millióba került. Ma már lassan száznyolcvanmillióba. És mindez mi körül mozog?
– teszi fel a kérdést Bálint György.
Gombnyomó képviselők
Szó esett továbbá arról is, hogy Soproninak gombnyomó képviselők kellenek:
Velem és talán Kecskés Balázzsal ellentétben a testületben ülő politikusok többsége egzisztenciális okok miatt lett képviselő. Ők ebből élnek, én nem. A DK-s Szász Károly elmondása szerint segélyen élt régen. Most ötszázezret kap, van irodája, titkárnője. Mekkora haladás. Vagy nézzük meg Miyazaki Junt, a Gyurcsány-párti alpolgármestert. Háromszázezret keresett régen, most csaknem egymilliót. Van irodája, titkárnője. Vagy vegyük a momentumosokat: Németh Helga Anna frakcióvezetőt, Győrffy Máté alpolgármestert és Sajószegi Péter képviselőt, akik csupán nyomogatni tudják az »igen« gombot. Hasonlóképp a bizottsági tagok, akik azt csinálják, amit a polgármester mond, aki a felsoroltak közül a legnagyobb megélhetési politikus.
Emellett – mint mondja –, mindenhova olyan ember ült be a választásokat követően, akit Soproni akart, vagy akiket a pártelit küldött oda, gyakran pályáztatás nélkül, például a Vagyonkezelő vezérigazgatójának az esetében.
Forrás: Mandiner; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS