A valóság olyan mértékben cáfolja a liberális könnyek hullajtóit, hogy ez az egyetlen logikus magyarázat arra a fakenews-cunamira, ami idén (is) elöntötte a balatoni strandokat. A jobbik alparizeusának, Potocskánénak a vezérletével az utóbbi évek minden balatoni fejlesztésének nekimentek a baloldal hivatásos rettegői, akik szerint már évekkel ezelőtt is kétezer forint volt egy lángos a strandokon, ami egyébként – állításuk szerint – már nem is létezik. Csakhogy éppen az ő szellemi elődeik voltak azok, akik valóban kisajátították a Balaton egyes részeit, majd később, amikor ezt már nem tehették meg, elmutyizták, lerohasztották az infrastruktúrát. Ennek a folyamatnak volt az eklatáns példája a Club Aliga, amelyet először az őskommunisták maguknak sajátítottak ki, az újkomcsik pedig a külföldi haveroknak osztották le. Most pedig, hogy valóban van gazdája a területnek, óriási sivalkodás indult a liberális oldalon.
Újabb nyár, újabb liberális könnyek az „elzárt” Balatonért. Mint ismeretes, közel 1,3 milliárd forint pályázati támogatást nyert az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. leányvállalata a Club Aliga üdülőközpont területének fejlesztéséhez még tavaly, amelyből a régi, pártállami időkből hátramaradt komplexumokat elbontva új, modern strandkomplexumot hoz létre a cég. A megújulás első körében a strand tereprendezése, valamint a kiszolgáló infrastruktúra megújítása – járdák, mosdók, büfésor felújítása – történt meg. Ezt követően a több évtizede elhanyagolt kikötő újulhat meg, majd a távlati tervekben a strand területén található épületek felújítása és/vagy bontása valósulhat meg, amellyel párhuzamosan egy új szálloda is épülhet. A grandiózus tervek, valamint a már megvalósult fejlesztések, illetve a koronavírus-válság ellenére idén sem emeltek árat a strandon, ahol egy négytagú család napi kétezer forintért élvezheti a színvonalas infrastruktúrát. Ettől pedig rettenetesen bepöccentek a balosok, akik teljesen kiakadtak, hogy az évtizedekig pusztulásra ítélt, előtte pedig a néptől elzárt, a pártelit részére fenntartott strandot kiemelt beruházássá tették. Nem is csoda, hiszen a Club Aliga történeténél kevés dolog szemlélteti jobban, milyen is a komcsi lenyúlás, és milyen munkát igényel ezután az újjáépítés.
A Club Aliga történetéről már korábban is készített összefoglalót a PestiSrácok.hu; ebben felidéztük, hogy hatalomra kerülésük után a kommunisták részéről általánossá vált a nekik megtetsző magántulajdon kisajátítása. Jobb esetben az elkobzott ingatlan helyett felajánlottak egy másikat valahol a közelben – mint ahogyan az Balatonaliga állandó lakóinak egy részével történt –, de arra is akadt példa, amikor a kiszemelt ingatlan tulajdonosát meghurcolták, eljárás alá vonták, és így tették rá a kezüket az adott ingatlanra.
Az aligai üdülőterület fővároshoz közeli fekvése mellett a sajátos természeti adottságai miatt is kívánatos lett Rákosiék számára. A Balaton medrének szélétől nem messze ugyanis egy természetes magaspart húzódik, amely védelmet is nyújt, és ezáltal lehetővé tette, hogy könnyen védhető objektumok épüljenek a takarásában. Nem véletlen, hogy a kommunisták itt hozták létre azt az üdülőkomplexumot, amelyet legfontosabb funkcionáriusaik számára ideális pihenőhelynek véltek.
Persze a rendszerváltás utáni elvtársak sem voltak különösebben visszafogottak; épp csak a módszerek változtak arra, hogyan nyúlják le nemcsak Aligát, hanem az egész Balatont. Pont az a Gyurcsány Ferenc és szektája ordít a leghangosabban a Balaton megvédését illetően, akik 2003 és 2005 között szétlopták és lepusztították a Balatont. A tó körüli állami és önkormányzati érdekeltségeket ugyanis a kétezres évek elején vásárolták fel zavaros tulajdonosi hátterű, részben külföldi érdekeltségű cégek, cégcsoportok, amelyek aztán a beígért fejlesztésekből szinte semmit sem valósítottak meg, és csak az adósság maradt utánuk. Érdemes felidézni azt is, hogy a Balaton-part beépítését lehetővé tevő törvénymódosítás sem az Orbán-kormány idején történt, hanem 2006-ban a Gyurcsány-kormány hozta meg ezt a derék döntést. Ezzel az akkor már egész Balatont kezében tartó baloldali cégcsoport került helyzetbe, akik nagy balatoni beruházást ígéretek, százmilliárdos hasznot, amiből végül semmi sem lett.
Ilyen előzményeket követően nem csoda, hogy fájdalmas a baloldalnak, ha valami érdemi fejlesztés történik, hiszen ilyenkor mindig kiderül az egyszerű igazság: lehet ezt máshogyan is csinálni. Persze ebből a megalázó helyzetből két kiút létezik, mégpedig a beismerés vagy a fröcsögés. Előbbit 2006-ban letudták Feriék Őszödön, így inkább az utóbbi opciót választotta ismét a baloldal.
Vezető kép: a szerző felvétele
Facebook
Twitter
YouTube
RSS