A malmői rendőrség a héten kezdődő ramadánról Facebook-bejegyzéssel emlékezett meg. A posztban megjegyzik, hogy eljött a muszlim böjti hónap ideje – szúrta ki a Magyar Nemzet.
A lap megjegyzi: Svédországban a közhivatalok, hatóságok, önkormányzatok és valójában az összes nem egyházi szervezet kényesen ügyel arra, hogy semmilyen vallással és egyházzal összefüggésbe hozható megnyilvánulása ne legyen. Jó példa erre a karácsony, amikor az önkormányzatok az ünnepi díszkivilágítás és egyéb dekorációk kihelyezésénél minden bibliai szimbólumot kerülnek. Egyre többször látni, hogy a vallási semlegesség irányelve alól a muszlim hithez köthető ünnepek kivételt jelentenek. A malmői rendőrség a héten kezdődő ramadánról Facebook-bejegyzéssel emlékezett meg. A posztban megjegyzik, hogy eljött a muszlim böjti hónap ideje. Hozzáteszik, hogy az elmúlt év megpróbáltatásokkal járt – feltehetően elsősorban a Korán-égetésekre és az ennek nyomán kitört erőszakos felkelésekre gondolnak –, illetve hogy szép hónapot és ünneplést kívánnak.
Ramadan Mubarak a malmői rendőségtől
– zárják a bejegyzést. Ugyanezen város rendőrsége nem emlékezett meg a nagyböjtről, amely jelenleg is tart, sem bármilyen más zsidó vagy keresztény ünnepről. Az egyik kommentelő azt kérdezte a poszt alatt, mikor fejezi ki jókívánságait a rendőrség egy zsidó ünnep alkalmából, amire a rendőrség azt válaszolta, hogy minden malmői vallási közösséggel jó kapcsolatot ápolnak, de az összes ünnepről nem tudnak megemlékezni. Malmőben egyébként jelentős számú zsidó kisebbség él.
A lap által szemlézett, frissen megjelent tanulmányból kiderül az is, hogy sokan nem érzik magukat biztonságban a városban; úgy érzik, hogy identitásukat titkolniuk kell, emiatt sokan döntenek a költözés mellett. A Magyar Nemzet azt írja: a malmői rendőrség tavaly egy fejkendős muszlim rendőrnőt választott toborzókampánya arcának, nyilvánvalóan azért, hogy a muszlim fiatalokat is megszólítsa, részben abban bízva, hogy ezekkel a majdani rendőrökkel könnyebb lesz a no-go zónák lakosságával szót érteni, részben pedig, hogy növelni tudják a képzésre jelentkezők számát, jelenleg ugyanis a rendőr-akadémiai helyek harmada nincs betöltve. Ugyanakkor elképzelhető, hogy az ilyen és ehhez hasonló kampányok nem növelik, hanem csökkentik a jelentkezők számát.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/EPA/TT/Johan Nilsson
Facebook
Twitter
YouTube
RSS