Fekete-Győr szerdán nyusziálarcot húzott, és abban írta meg különösen is képmutatóra sikeredett Facebook-bejegyzését a Miskolcon megvert fideszes aktivista kapcsán. Az olimpiagyilkos brigádvezető azon sajnálkozott, hogy azért verték meg szegény Fidesz-szimpatizánst, mert más volt a véleménye, és persze azt is hozzátette, hogy Orbán Viktor polgárháborús légkört akar teremteni Magyarországon. Ehhez képest ismert: Fekete-Győr András korábban füstgránáttal dobálta a rendőröket, eljárás is indult ellene. Arról nem is beszélve, hogy amikor a CEU mellett feltüzelt tömeg nekiment az M1 stábjának, a Momentum-vezér csak annyit mondott az ATV-ben: mindenki azt kapja, amit megérdemel.
Vigyázzunk egymásra! – ezzel a képmutató kezdőmondattal fordult rajongóihoz Fekete-Győr András, az olimpiagyilkos mikropárt vezére. Bejegyzésében felidézi, hogy Miskolcon, az EP-kampány keretében ököllel ütöttek meg egy fideszes szimpatizánst „azért, mert más véleményen van”. Mint a Momentum brigádvezetője írja:
Tudjuk, hogy Orbán Viktor polgárháborús légkört akar teremteni Magyarországon. Tudjuk, hogy elnyomja a másként gondolkodó magyarokat. Tudjuk, hogy félelembe próbál taszítani és tartani mindannyiunkat. De semmilyen esetben sem fogadhatjuk el az erőszakot ártatlan, fidesz-szimpatizáns társainkkal szemben!
Majd hozzátette:
mi sosem vetemedhetünk arra, hogy elhallgattasuk azokat, akik nem értenek egyet velünk! Ugyanis ők azok, akik tükröt állítanak elénk, akik gondolkodásra, vitára, hol újratervezésre, hol meggyőződéseink megerősítésére ösztökélnek minket. Nélkülük kudarcra vagyunk ítélve.
A közmédiások azt kapták, amit megérdemelnek
Hogy miféle kampánystratégia hatására mondták Fekete-Győrnek, hogy egy ilyen posztot feltétlenül osszon meg a Fecebook-on, azt nem tudhatjuk, mindenesetre az tény, hogy Fekete-Győr nemrégiben még sokkal elnézőbb volt egy-két elvtársilag kiosztott balegyenes kapcsán, például amikor arról beszélt, hogy a közmédia dolgozói munkájának velejárója, hogy egy tüntetésen megverik, inzultálják őket; egyszóval “így jártak”, mindenki azt kapja, amit megérdemel. Mikor az ATV műsorában Rónai Egon felidézte, hogy a CEU melletti békés tüntetők nekiestek az M1 stábjának, még mikrofonjukat is elvették és a rohamrendőrök közé dobták, Fekete-Győr valami ilyesmit erőlködött ki magából:
most mondanám, hogy mindenki azt kapja, amit megérdemel. Lehet, hogy ez már túllőtt talán a célon, de azért a propagandatelevízió munkatársait érhetik ilyen atrocitások egy ilyen tüntetésen, főleg ami a kormány ellen szól, illetve a hatalom ellen szól, úgyhogy én ezen annyira nem lepődöm meg.
Mikor pedig a műsorvezető együttérzését fejezte ki megtámadott kollégái iránt, Fekete-Győr gúnyos mosollyal csak annyit mondott:
Igen, hát előfordulnak ilyenek.
Tisztára, mintha London muszlim polgármesterét hallanánk nyilatkozni a terroresetekkel összefüggésben.
Csak adni a hangulatnak egy kis spirituszt
Azzal kapcsolatban pedig, hogy tulajdonképpen ki is akar polgárháborús légkört teremteni, elég csak arra a tényre felhívnunk a figyelmet, hogy a mozgalmár ellen a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség hivatalos személy elleni erőszak bűntettének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást, mivel még tavaly december 13-án este
a Kossuth téren a Parlament főlépcsőjénél az épület védelmére felsorakozott rendőrök irányába célzottan egy meggyújtott füstgránátot hajított; az eszköz által kibocsátott füst a sorfalban lévő rendőrök látását és légzését akadályozva a létesítménybiztosítási rendőri intézkedést akadályozta.
A békésnek semmiképpen nem nevezhető viselkedésről portálunknak Fekete-Győr úgy nyilatkozott, hogy a momentumos füstgránátok ártalmatlanok, és csak azért hozták, hogy
a hangulatnak adjanak egy kis spirituszt.
Később pedig az erőszakot, a tüntetők tombolását és persze pártjának viselkedését is relativizálva arról beszélt:
minden eldobott füstgránát, petárda Orbán Viktor és a kormány felelőssége.
Sőt, azt is hozzátette a decemberi tombolásukkal összefüggésben, hogy
a kormány minden egyes nappal feszíti a húrt, ami decemberben elszakadt. Olyan dühöt, elszántságot éreztünk, ami 2010 óta nem volt tapasztalható. Ez alapján nem gondolom, hogy Orbánnak vagy Rogánnak lenne jövője Magyarországon.
Ha forradalom lenne, akkor…
Arra pedig számtalan példát tudnánk felsorolni akár csak a közelmúltból is, amikor Fekete-Győr kommunikációja az igazán bátrakat jellemző módon folyamatosan a lázítás és az odamondás vékony határterületén lebegett. Ennek a sugalmazásnak az a lényege, hogy Fekete-Győr nem mer nyíltan erőszakot hirdetni, de azért nem is különösebben bánná, főleg politikailag nem, ha egyszer a provokáció erőszakosabb reakciókat váltana ki a rendőrökből, vagy ha “csinálna végre valaki valamit”. Így a Momentum vezére úgy tűnhetne ki, mint aki tulajdonképpen forradalmi megszólalásaival tüzelte volna fel a népet a lázadásra. Mint egy helyütt fogalmaz például: egy forradalomban a momentumosok az első sorban lennének. Máshol pedig azon elmélkedik, hogy Orbán Viktor csak az erő nyelvét érti, a tüntetők pedig nemcsak hangosak, de erősek is.
Ebben a harcban – ugyanis ez harc –, amit a kormánnyal és a rendszerrel szemben vívunk, mindenki a szövetségesünk, aki a Fidesszel szemben áll
– tette hozzá.
Talán nem véletlen, ha mindezek nyomán képmutatónak gondoljuk Fekete-Győr Andrást, és hiteltelennek aggodalmait a szegény fideszes “aktivistatárs” miatt. Képmutatás, ha azt állítja, hogy soha nem vetemednének elhallgattatni azokat, akik nem értenek velük egyet – gondolva itt a rendőrök közé repülő M1-es mikrofonra. Azt azonban megjegyezhetjük, hogy a folyamatos félelemérzet fenntartására játszó mikropártból simán kinézzük, hogy rettegésbe hajszolt tüntetőik agresszív megnyilvánulásait a valóságban nemcsakhogy nem utasítják vissza, hanem még bátorítják is. Tehát fordítsuk le, mit tudtunk meg Fekete-Győr András posztjából. Tudjuk, hogy Fekete-Győr polgárháborús légkört akar teremteni Magyarországon. Tudjuk, hogy tüntetőivel elnyomja a másként gondolkodó magyarokat. És tudjuk, hogy félelembe próbál taszítani és tartani mindannyiunkat.Viszont szerencsére nem félelmetes.
Forrás: facebook.com/PestiSrácok.hu; Fotó: facebook.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS