Külön cikkben ünnepelte meg a spekuláns milliárdos magyarországi online kiadványa, hogy állva tapsolták meg Judith Sargentini tisztánlátó javasasszonyt a kollégái. A parlamenti kétharmad fogalma viszont még nem egészen tiszta a 444-es propagandistáknak, vagy pedig a gazdájuktól tanulták el, miként lehet a számokkal csalni.
A videó egyszerűen csodálatos, a legszebb kereskedelmi tévés hagyományokat idézte fel. Az egész arra emlékeztetett, mintha Sargentini bejutott volna a Megasztár következő fordulójába: előbb olyan arcot vágott, mintha nem hinné el, aztán fülig szaladt a szája, a közönség tapsolt és visongott, a legjobb barinői oda is mentek hozzá megpuszilni, megsimizni a vállát. Aztán csak állt, és mosolyogva, boldogságában sírva tűrte a vastapsot, szinte már elkezdte az ember várni, mikor libben be Stohl András. További hasonlóság, hogy a jelentés elfogadásának legalább akkora politikai következményei lesznek, amekkora zenészi pályafutások születtek a kereskedelmi tévék tehetségkutatóinak végtelen sorából.
Hacsak nem arra gondolunk, hogy a zöldpárti képviselőnőnek és az őt támogató sleppnek sikerült bevernie egy újabb fontos szöget az Európai Néppárt koporsójába. Ha ez volt a cél, akkor profi munka volt az egész. Orbán Viktor viszont nem fog ettől megbukni, és nemcsak azért, mert már 2011-ben megbuktatta a Valutaalap.
Lebontották a fékek és ellensúlyok rendszerét
A Néppárton túl nincs jó napja a matematikának és a politológiának se. A 444 cikkének már az első mondata erőteljes hiányosságokról árulkodik a nevezett szakterületeken.
Miután kiderült, hogy az EP-képviselők több mint kétharmada szerint indokolt eljárást indítani a magyar kormány ellen
– olvasható a cikkben, csakhogy ez sajnos sehogy se igaz. Az EP képviselők 59,73 százaléka szavazta meg a Sargentini-jelentést, és ha csak az ülésen jelenlévők kétharmadát számítjuk, akkor is 64,64 százalék jön ki. A két számarány egyaránt kevesebb a kétharmadot jelentő 66,67 százaléknál, vagyis kijelenthető:
Az EP-képviselők kevesebb, mint kétharmada szerint indokolt eljárást indítani a magyar kormány ellen.
A parlamenti szavazásból viszont mégiscsak kétharmad lett, amit az EU jogállamának erodálódása, a fékek és ellensúlyok rendszerének lebontása tett lehetővé.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS