Szerdán tart előkészítő ülést az alvilági leszámolások közé sorolt Gyüre-gyilkosság ügyében a Fővárosi Törvényszék. A gyilkosság megrendelésével a már több maffiaügyben elítélt Portik Tamást vádolja a Fővárosi Főügyészség. Az áldozat az Energol-vezér régi bűntársa volt, akit a lakásában lőttek agyon 1999-ben.
Szerdán tart előkészítő ülést az 1999-ben történt Gyüre-merénylet ügyében a Fővárosi Törvényszék Varga Gabriella vezette tanácsa. Az áldozat az Energol-vezér régi bűntársa volt, akit több mint húsz éve gyilkoltak meg. Gyüre és Portik több fiatalkorú társukkal együtt a ’80-as években közösen fosztogatták a telefonfülkéket. Gyüre később “katonaként” részt vett az olajozásban is, majd a nagy budapesti robbantások lecsengése után, 1999 áprilisában, a XI. kerületi Karinthy Frigyes úton bérelt lakásán fejbe lőtték. Emlékezetes: portálunk elsőként számolt be róla februárban, hogy elfogták Portik Tamás egyik ismerősét, K. Gábort, akit a Gyüre József ellen elkövetett gyilkossággal gyanúsított meg a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI). A férfiról azt feltételezik, hogy a több alvilági merénylet felbujtójaként elítélt Portik parancsára húzhatta meg a ravaszt. Az ügyészség végül júliusban emelt vádat Portik és K. Gábor ellen, ők viszont mindketten ártatlannak vallják magukat.
A vádirat szerint Portik Tamás már fiatalkora óta ismerte a sértettet, 1999-ben azonban megromlott közöttük a korábbi baráti viszony, ezért Portik megbízta a szintén a bűnelkövetői csoportjához tartozó két társát, hogy öljék meg a férfit.
Az emberöléssel megbízott két férfi (K. Gábor és a korábbi sajtóhírek szerint Sz. József – a szerk.) 1999. április 25. napja körül megjelent a sértett XI. kerületi bérelt lakásánál, leparkoltak, majd felcsöngettek a sértetthez. A sértett beengedte őket a lakásba. A vád szerint a lakásban az emberölés tettese a fürdőszobába ment, ahol elővette a szatyrából az emberölés végrehajtásához előzetesen beszerzett, hangtompítóval ellátott géppisztolyt, majd a fürdőszobából kilépve a fegyverrel célzott lövést adott le a sértettre, aztán közelebb lépett hozzá és még többször rálőtt. A sértett a helyszínen életét veszítette. A sérülések olyan súlyosak voltak, hogy életét az azonnal érkező szakszerű orvosi segítség sem menthette volna meg. A cselekményt követően a két férfi az Erzsébet híd budai hídfőjéhez hajtott, ahol a lőfegyvert a Dunába hajították. A lőfegyvert később, hajléktalanok megtalálták a Duna-parton, és azt leadták a rendőrségen. A sértett holttestét a lakás tulajdonosa által megbízott személy 1999. május 06. napján fedezte fel, amikor a bérleti díjért megjelent a lakásban
– állítja az ügyészség, hozzátéve, hogy
a Fővárosi Főügyészség Portik Tamást felbujtóként, előre kitervelten, az emberölés tényleges végrehajtóját (K. Gábort – a szerk.) pedig tettesként, előre kitervelten elkövetett emberölés bűntettével vádolja, és velük szemben életfogytig tartó fegyházbüntetés kiszabására tett indítványt a vádiratban. A főügyészség indítványozta, hogy a bíróság az ügyet egyesítse a Portik Tamás ellen emberölés bűntette miatt már bírósági ügyszakban folyamatban lévő másik büntetőügyhöz (a Lakatos-ügyhöz – a szerk.).
Az ügyészség a harmadik férfival, az emberölés bűnsegédjével szemben szintén vádat emelt – együttműködésére tekintettel – egy elkülönített eljárásban. Őt a főügyészség egyébként egy másik ügyben elkövetett bűnpártolással is vádolja; a vád szerint egy 1998-as emberölési ügy (Fenyő-ügy – a szerk.) miatt indult büntetőeljárás későbbi szakaszában, 2017–2018. évben, az emberölés felbujtói (Portik és Gyárfás – a szerk.) ellen indult büntetőeljárás meghiúsítására törekedett oly módon, hogy a birtokában lévő, ügy szempontjából releváns bizonyítási eszközt (a Portik-féle hangfelvételeket – a szerk.) nem adott át a nyomozó hatóságnak, hanem azt pénzért ajánlotta fel a felbujtással gyanúsított személynek (Gyárfás Tamásnak – a szerk.), illetve ügyvédjének.
A Gyüre-ügyről bővebben itt és itt olvashatnak.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS