Hatalmas taktikai küzdelmet hozott a szerda esti Bajnokok Ligája-elődöntő, amelyben a Chelsea csapata fogadta a Real Madridot Londonban. A döntetlen állásról folytatódó párharcban végig jobban teljesített a hazai pályán játszó gárda, és ebbe bele kell számítani Mendy kapust is, aki legalább négy bravúrral járult hozzá a végeredményhez. Az első találatot Werner szerezte, aki egy kipattanó labdát értékesített az első félidőben. Meglepetésre a kékek voltak aktívabbak a folytatásban, amikor is a csereként beállt Pulisic passzolt remekül Mount felé, aki természetesen nem hagyta ki. Ezzel a két találattal és a sokkal összeszedettebb játékkal nyert Thomas Tuchel együttese, így házi rangadó lesz a döntőben, ahol a másik résztvevő a Manchester City lesz.
Kedden eldőlt, hogy egy angol csapat mindenképpen lesz az idei Bajnokok Ligája-döntőben ugyanis a Pep Guradiola vezette Manchester City mindkét mérkőzését megnyerte a PSG ellen. Szerdán az volt a kérdés, hogy a Zidane vezette Madrid, vagy az idegenbeli gólnak köszönhetően némi lélektani előnyben pályára lépő Chelsea lesz-e az ellenfél. A német Thomas Tuchel által edzett londoni csapat idáig nagyon jól muzsikált a Madrid ellen a BL-meccseket tekintve. Az idei évben pedig az elődöntőben 1–1-et játszottak, így a mai találkozón Wernerék voltak előnyben. Csakhogy a Real Madrid ellen soha nem mehet senki sem biztosra, még egy korábbi BL-győztes Chelsea sem.
Kezdőcsapatok:
CHELSEA: É. Mendy – Christensen, Thiago Silva, Rüdiger – Azpilicueta, Jorginho, Kanté, Chilwell – Mount, Havertz – Werner. Vezetőedző: Thomas Tuchel
REAL MADRID: Courtois – Nacho, Éder Militao, Sergio Ramos, F. Mendy – Modric, Casemiro, Kroos – Vinícius Júnior, Benzema, E. Hazard. Vezetőedző: Zinédine Zidane
ELSŐ FÉLIDŐ
Az első tíz percben jobban játszott a Real, pedig nem volt nagy tempó, azonban remek passzokkal tartották maguknál a labdát. A tizenegyedik percig kellett várni az első kapura lövésre, amikor Kroos tette próbára Mendy kapust, aki biztos kezekkel hárított. Egy perccel később a londoniak hátvédje, Rüdiger is kapura tudott indítani egy lövést: Courtois jól öklözte ki, nem sokkal később pedig Werner (vezető képünkön) lövését is védenie kellett. A tizenhetedik percre már Modric is elengedett egy távolit, Mendy ezt is simán védte. Nem kellett sokat várni és a kontrából már a Chelsea volt veszélyes, Werner be is talált, de lest intett az asszisztens. A további percekben inkább taktikai csatát láthattunk, mintsem nagyon izgalmas focit, de egy BL-elődöntőben ez már benne van. A huszonhetedik percben a Chelsea kapusa újra tesztelve lett, Benzema ugyanis egy remekül helyzett labdával kínálta meg. Megint nem kellett sokat várnia a londoni kontrára, ami ezúttal eredményes volt, ugyanis Werner csapattársának, Havertznek a kapufáról kipattanó lövését simán berúgta. 1–0 (2–1).
A következő percekben, ahogy várni lehetett, elkezdett nyomni a Madrid, hosszú percekig kereste a lehetőséget a Real, és végül Benzema fejese keltett veszélyt, azonban ismét jött Mendy és hatalmas bravúrral kitornázta a labdát. Mindez a harminchatodik percben történt, és meg kell jegyezni: ez is egy olyan mérkőzés, ahol hatalmas harc a középpályán nem volt. Túlnyomórészt a játék súlypontja valamelyik tizenhatos körül helyezkedett el, ennek is lehetett köszönni a több látványos kontratámadást. A negyvenharmadik percben érkezett újabb tiszta helyzet, amikor ismét Werner veszélyeztette a spanyol kaput, de Courtois fel tudta tolni a labdát. Komolyabb helyzet pedig már nem is alakulhatott ki, ugyanis pontban, ahogy elérte a meccs a negyvenötödik percet, a játékvezető lefújta az első játékrészt.
MÁSODIK FÉLIDŐ
Valószínűleg mindenki hatalmas madridi rohamokat várt a folytatásban, ehhez képest a negyvennyolcadik percben ismét Havertz kapufája keltett izgalmakat. A következő nagy helyzet is a Chelsea nevéhez fűződik, ami azt jelenti, hogy inkább ők növelhették volna az előnyüket és ezzel eldöntve a továbbjutást is, azonban mindkét helyzetük kimaradt. Az ötvenkilencedik percben Havertz mesterhármast is szerezhetett volna, de a harmadik kiváló lövése is megakadt Courtois-ban, mindenestre nagyon aktívan játszott. A hatvanötödik percre megérkezett a Real Madrid Mendy kapuja elé. A Chelsea hálóőrének Hazard bombáját kellett védenie, ami nagy erővel a rövidre ment. Be kell látni: kontrában mindkét csapat jól támadott, látszott, hogy ez a játékuk egyik alappillére, mert ahogy védett Mendy, már abból indult is a Chelsea, és Kanté lövését kellett a Real kapusának védenie.
A meccset továbbra is a Chelsea tartotta kézben, így cserélnie kellett Zidane-nak, aki a hetvenötödik percben behozta Rodrygót, aki mostanában kevés lehetőséget kap, pedig veszélyes támadó. Jót tett a változás a spanyol csapatnak, de a kontrákra továbbra is figyelniük kellett, mert hiába játszatták meg jól egymás között a labdát, amikor elveszítették, néhány passz után már Pulisic volt veszélyes a madridi kapura. A nyolcvanötödik percben már nemcsak kontrából tudott támadni a londoni csapat, hanem összjátékból is. Pulisictól indult a játék és Mount lőtte be a labdát a kapuba. 2–0 (3–1). A továbbiakban már hiába próbált meg mindent a Madrid, nem volt elég, sőt, a londoniak cseréje, James is kapura tudott bombázni. A végjáték egyáltalán nem hozott eredményt Zidane csapatának, aki így a spanyol bajnokságban harcolhat tovább, ahol még a szerencsére is szüksége lesz, hogy az élen végezzen, a Chelsea pedig készülhet a Manchester City ellen.
Vezető kép: MTI/EPA/Neil Hall
Facebook
Twitter
YouTube
RSS