Pesti Srácok

Drog, maffiaháború, leszámolások – Exkluzív börtöninterjú a bérgyilkosságokkal vádolt Dér Csabával (Videó!)

Exkluzív börtöninterjút adott Skype-on a PestiTV-nek a szerb-montenegrói kábítószermaffia bérgyilkosának tartott Dér Csaba. A több merénylettel, köztük egy budapesti emberöléssel is összefüggésbe hozott, jelenleg letartóztatásban lévő férfi beszélt a korábbi börtönéveiről és bujkálásáról, gengszterek közötti leszámolásokról, valamint arról is, hogy a mai napig véres drogháború zajlik a Balkánon, igaz, őt egyszer Magyarországon is megpróbálták likvidálni. Állítja: hazájában az igazságszolgáltatást és politikát teljesen behálózta a maffia, ami ellen a szerb elnök nagy küzdelmet folytat, éppen ezért ő az alvilág egyik legnagyobb ellensége. A férfi beszélt az első gyilkosságáról is, 2004-ben a rettegett Zemun klán (vagy zimonyi klán) egyik tagját lőtte agyon, akik aztán hajtóvadászatot indítottak ellene. Ehhez a klánhoz köthető egyébként Zoran Djindjic szerb miniszterelnök meggyilkolása, temetésén az akkori magyar kormány is képviseltette magát. A merényletért felelős két maffiafőnököt végül a rendőrök likvidálták. Visszatérve Dérhez, ő az interjúban megemlíttette azt is, mennyibe kerül egy komolyabb bűnöző, vagy politikus likvidálása. Dér Csaba ellen két emberölés miatt a magyar ügyészség is vádat emelt: 2018 szeptemberében a Pólus Centernél lőtt fejbe egy drogban utazó magyar vállalkozót, pár hónappal korábban pedig fényes nappal végzett egy horvát maffiózóval egy amszterdami étteremben. Ezekről azonban nem kérdezhettük, mindenesetre így is érdekes részleteteket árult el a letartóztatása előtti életéről. Ő azt mondja, nem bérgyilkos, és például a 2019-ben elkövetett belgrádi gyilkosságot a saját maga védelme miatt kellett meglépnie, erről nyilván a hatóságok mást gondolnak, de a végső szót majd a bíróság fogja kimondani. Nézzék meg videónkat!

Riporter: Pámer Dávid; operatőr-vágó: Tihanyi Rita és Ragács András

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!