Pesti Srácok

Az egészségügy és a köznevelés is több pénzt kap jövőre

Az egészségügy és a köznevelés is több pénzt kap jövőre

Mind az egészségügy, mind a köznevelés területén előrelépés történhet jövőre – jelentette ki Rétvári Bence vasárnap Budapesten, sajtótájékoztatón.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára közölte, hogy a 2017-es költségvetésben e két területre 200 milliárd forintos többletet szán a kormány. Rétvári úgy fogalmazott, hogy a jövő évi büdzsé alapvetősen az adócsökkentés és az otthonteremtés költségvetése lesz, emellett viszont az egészségügyre és a köznevelésre is jelentős többletforrás jut.

PestiSracok facebook image

(MTI, kép: kdnp.hu)

Ajánljuk még

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.

Az Akta – A kispesti pénzszivattyú Pestszentlőrincre költözött

Exkluzív 2024 április 19.
Oknyomozó riportfilmünkből kiderül, hogy a kormánytól az Egészséges Budapest Programban megkapott 1,7 milliárd forintból több mint 1 milliárdot vitt el egy figura, akit a "fehér poros orrú" Lackner Csabáról készült, elhíresült hangfelvételen csak "Kormiként"emlegetnek. Emiatt a XVIII. kerületi szakorvosi rendelő szinte használhatatlan és torzóként pusztul. Szaniszló Sándor DK-s polgármester és Kunhalmi Ágnes MSZP-s képviselő hallgat, a vállalkozó menekül.