Lényegében az amerikai kormányzat támogatásával fut Soros György radikális baloldali programja – állapította meg a Judicial Watch nevű, washingtoni székhelyű konzervatív alapítvány. A hírt közlő Tűzfalcsoport blogon olvasható, hogy Soros világszerte hihetetlen pénzeket fordít a radikális baloldali politika támogatására az OSF (Nyílt Társadalom Alapítványok) globális hálózatain keresztül.
A Judicial Watch külön vizsgálati jelentése dokumentálja az Egyesült Államokból finanszírozott NGO-k és az OSF érdekkörébe tartozó szervezetek közti pénzügyi kapcsolatokat. A jelentés szerint a program célja a legitim módon megválasztott nemzeti kormányok megdöntése, az államhatárok felszámolása, konzervatív politikusok célkeresztbe állítása, zavargások, engedetlenségi mozgalmak szítása, a felsőoktatási intézmények felforgatása és menekültválságok kirobbantása, szervezése. A 2018. november 30-i keltezésű különjelentés releváns személyeket megnevezve mutatja be az OSF és az amerikai külügy összefonódását.
Minden megmozdulása a nyílt társadalom utópiáját szolgálja
A különböző politikai és gazdasági rendszerekbe beágyazott Soros-hálózatnak szépen csengő jelmondatai is vannak a kevert lakosságú, multikulti társadalom előmozdítására: „a jogállamiság erősítése” és „a tisztességes politika előmozdítása”. Ezekre hivatkozva nyitott határ létrehozásán munkálkodik az USA és Mexikó között, a népfajták keveredésének céljával finanszíroz faji alapon politizáló szervezeteket, mint például a Black Lives Matter mozgalom, és a nyílt társadalom utópiáját szolgálja például az abortuszjog kiterjesztéséért, a terrorizmusellenes intézkedések átgondolásáért, vagy az amerikai választási rendszer megváltoztatásáért zajló küzdelmük.
A Judicial Watch jelentése szerint azonban a milliárdos spekuláns működése nem korlátozódik az Egyesült Államokra, hiszen számtalan országban befolyásolja a politikát, a gazdaságot és a társadalom szerkezetét. Európában Magyarország mellett Albániában, Macedóniában és Romániában a legaktívabb, de Latin-Amerikában (leginkább Mexikóban, Hondurasban és Guatemalában) is egyértelmű a tevékeny befolyása. Ezek az országok egytől egyig kulcsfontosságú szerepet töltenek be a nemzetközi migráció szempontjából.
Civil ügyeknek és szervezeteknek álcázott politikai manőverek
Az amerikai külügy Soros-hálózatnak nyújtott támogatásai nagy részét az 1989-ben alapított East-West Management Institute (EWMI) kapta, amelynek igazgatója George Vickers, az Open Society Institute (OSI) korábbi nemzetközi műveleti igazgatója. Az általa most vezetett EWMI irányítja az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) meghatározott projektjeit világszerte. Vagyis az OSF-hez erős szálon becsatornázott személy vezeti az USA nemzetközi fejlesztéseit, ennek hatásai pedig érzékelhetők a macedóniai és albániai eseményeken, de Eduard Sevardnadze egykori grúz elnök 2003-as megbuktatásán is. Az OSF markába került amerikai külföldi fejlesztéseknek ugyanis az a 21 milliárd dollár ad súlyt, amelyet 2004 óta kapott a kormányzattól az EWMI.
A jelentés megnevezi az OSF társzervezeteit is, amelyek még ma, két évnyi Trump-kormányzás után is élvezik az USA kormányzati támogatását. A Soros-hálózat politikai célzatú műveleteit ugyanis rendkívül kifinomultan álcázzák egyetemi, jogi, munkaerőpiaci, társadalmi igazságossági vagy akár vallási ügyekben fellépő szervezeteknek. A hálózat működése azonban tetten érhető a személyi átfedések révén. A Soros-hálózattal kiváló kapcsolatokat ápoló korábbi Obama-adminisztráció több fontos embere kapott azóta szerepet az OSF érdekeltségeiben:
- Cecilia Muñoz Obama belpolitikai tanácsának igazgatója volt, most az OSF egyesült államokbéli igazgatóságán dolgozik;
- a jelenlegi OSF-elnök Patrick Gaspard a belügyek igazgatója volt Obama Fehér Házában, de dél-afrikai nagykövet is volt;
- Denis Reynolds az OSF globális biztonsági igazgatója, Obama alatt viszont a Külügyminisztérium diplomáciai biztonsági szolgálatánál volt különleges felügyelő ügynök;
- az OSF vezető politikai tanácsadója, Emily Renard külügyminisztériumi és Afrika-politikai tisztviselő volt Obama idején.
A Judicial Watch jelentése kitér rá, hogy az OSF által finanszírozott csoportok közreműködtek a Hondurasból elindult migránskaraván megszervezésében és népszerűsítésében, ami kísértetiesen hasonlít az Európát sújtó migránsválságot övező körülményekre.
Eközben a Soros által kitartott szervezetek a színfalak mögött tovább élő Obama-külügy segítségével folyamatos össztűz alatt tartják a bevándorlásellenes kormányokat, és mint néhány példa – kormányválság vagy kormánybuktatás – mutatja, ezt nem eredménytelenül teszik. Eközben pedig a Financial Times az év emberének választja Soros Györgyöt, az „egyetlen embert, aki magánszemélyként saját külpolitikát épít”.
Legalább igazat mondott a Financial Times…
Facebook
Twitter
YouTube
RSS