Teljesen egyértelművé vált, a Soros György által finanszírozott szervezeteket nem érdekli, mi a magyar emberek véleménye – így reagált Hollik István (KDNP) arra a hétfői Index-interjúra, amelyben Goran Buldioski, a Soros-féle Open Society Foundation (Nyílt Társadalom Alapítvány, OSF) európai igazgatója és Nizák Péter, a közép-európai program vezetője mentegetőzött a spekuláns tevékenysége kapcsán.
Az ominózus interjúban Buldioski többek között azt mondta: szerinte nincs értelme a nemzeti konzultációnak, annak a Parlamentben, az érdekelt felek, a civilek, a támogatók és mások között kéne folynia, továbbá egy ilyen specifikus kérdést a széles nagyközönségnek feltenni populista húzás. Hollik István az interjúra úgy reagált: Soros György szervezetei szerint a magyar embereket – az őket érintő kérdésekben – teljesen felesleges megkérdezni. A Nyílt Társadalom Alapítvány szerint nem az embereket kell megkérdezni, hanem a migránsokat kell megvédeni a magyar emberekkel szemben – jelentette ki a kormánypártok véleményét összegezve. A kormánypárti politikus szerint ezt láthatták abban a perben is, amelyben a Soros György által támogatott alapítvány két bangladesi migránst képviselt Magyarországgal szemben. Ebből „jó nagyot kaszáltak”, hiszen 3 millió forintos perköltséget megítéltek számukra.
A KDNP-s politikus hozzátette: az interjúból kiderült az is, csak a tavalyi évben majdnem 350 millió forintot fordított Soros György a „migránstámogató” szervezetekre, illetve 150 milliárdot költene azon migránsokra, akik vállalkozásokat indítanak Európában. A Fidesz és a KDNP ezzel szemben azt gondolja, hogy a nemzetállamokat kell megerősíteni, és Európa határait kell megvédeni – hangsúlyozta Hollik István. Úgy vélekedett, Soros Györgynek az a célja, hogy Európába minél több migráns érkezzen, és olyan szervezeteket támogat, akik ezt az elképzelést segítenek megvalósítani. Soros politikai véleményének ezeken a szervezeteken keresztül ad nyomatékot, illetve hangot – közölte, hozzátéve:
ezt elfogadhatatlannak tartják, politikai nyomásgyakorlásnak tekintik, és ellen fognak állni.
Arról, hogy a nemzeti konzultációt populista húzásnak tekintik az interjú szerint, azt mondta: ezzel a váddal Magyarországot Európában sokan illették, de nem lehet komolyan venni azt, aki azt populistának tartja, hogy valaki népszavazást kezdeményez kötelező a kvóta ügyében vagy megkérdezi az embereket valamiről, ami hosszú távon befolyásolja a jövőjüket. Hollik István azt is elképzelhetőnek nevezte, hogy a nemzeti konzultáció kapcsán egyfajta negatív kampány szándéka áll amögött, hogy a Nyílt Társadalom Alapítvány az Indexet megkereste az interjúkészítés lehetőségével, és nem fordítva történt. (Az Index-interjú elején jelezték, hogy az elmúlt időszakban a portál hiába próbálta „reakcióra bírni” az alapítványt, most azonban a szervezet „jelentkezett be” az interjúra.) A kormánypárti politikus megjegyezte: Soros Györgyöt és az alapítványt nem lehet szétválasztani egymástól, dollármilliárdokat adott ennek a szervezetnek az évek során, amit nem jótékonyságból tesz.
Tízmilliárdokat keresnek a migránsbizniszen
A parlamentben is téma volt hétfőn George Soros. Napirend előtti felszólalásában Halász János fideszes képviselő arra kérte a kormányt, támadja meg a strasbourgi bíróság két migráns ügyében hozott „igazságtalan és elfogadhatatlan” ítéletét, amely szerinte szembemegy a józan ésszel és az uniós joggal, valamint azt is leleplezi, hogy a Soros-szervezetek tízmilliárdokat kereshetnek a „migránsbizniszen”. Elmondta: a perben a két, az idegenrendészeti eljárás után visszautasított bangladesi migránst a Soros György által támogatott Magyar Helsinki Bizottság képviselte, és a bíróság kártérítésként nekik 3 millió forintot, a Helsinki Bizottságnak pedig 2,7 milliót ítélt meg. Megjegyezte: ha minden egyes visszautasított vagy idegenrendészeti eljárás alá volt migráns miatt beperlik Magyarországot, akkor 15 ezer migránssal és 2,7 millió forinttal számolva a Soros-szervezetek több mint 40 milliárd forintot kereshetnének a „migránsbizniszen”.
Halász János hangsúlyozta: fel kell lépni a Soros-támogatásból működő „ügynökszervezetek” ellen, ezért törvényjavaslatot nyújtanak be az ilyen szervezetek átláthatósága érdekében, amelyről ötpárti egyeztetést is összehívnak. Válaszában Dömötör Csaba államtitkár szintén felháborítónak nevezte az ítéletet, amely szerinte jól mutatja,
milyen, ha létrejön egy hajmeresztő koalíció az embercsempészek, a bevándorlók és az úgynevezett jogvédők között.
Ha hasonló pereket indítanának az összes ilyen ügyben, az 40-50 milliárdos terhet jelentene – mutatott rá az államtitkár. Mint mondta, a nemzeti konzultációban is helyet kap a határok védelme és a külföldről pénzelt hálózatok átláthatósága. Fölidézte: az interjúban a „Soros-hálózat egyik fő embere” arról beszélt, nincs értelme megkérdezni 8 millió embert ezekről az ügyekről. Akkor viszont – mint fogalmazott –
hogyan hivatkozhatnak ezek a jogvédők ezek után demokráciára?
Forrás: MTI. Vezető kép: fidesz.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS