Sajtóhírek szerint a viselt dolgairól elhíresült Szenteczky János, a szocialisták budapesti tagozatának alelnöke ismét a korábban általa meggyötört és adósságba taszított Csepel körül ólálkodik. Úgy tudni, egy esetleges előválasztás esetén az MSZP azt a Szenteczkyt indítaná a képviselőségért, akit többek között azzal hoztak összefüggésbe, hogy áron felül újíttatott fel önkormányzati ingatlanokat, majd azokat áron alul adta ki haveri alapon. A hírt Csepel fideszes alpolgármestere úgy kommentálta, véleménye szerint kevés esély van rá, hogy a szocialista képviselőt a baloldal közös jelöltjévé választják, az emberek ugyanis jól emlékeznek a szocialisták csepeli ügyeire. Hozzátette, a budapesti MSZP viselt dolgai ellenére sem hajlandó megválni Szenteczkytől, az pedig sosem fog kiderülni, hogy az ingatlanmutyikból származó pénzből mennyi került a pártkasszába, ahogy az sem, ki mennyit tudott Szenteczky ügyleteiről.
Szenteczky János viselt dolgairól folyamatosan beszámoltunk, így arról is, a szocialista párt csepeli elnökét és frakcióvezetőjét legutóbb kétrendbeli hűtlen kezelés miatt tavaly december elején mondta ki bűnösnek a bíróság. Szenteczky mint a CSEVAK vezérigazgatója tudott arról, hogy a Csepeli Ifjúmunkás Sportegyesület nem kötött bérleti szerződést két csepeli, az Erdősor utca 45. és 47. számok alatti ingatlanok használatára. A bérlők így 2007-től kezdve éveken keresztül nem fizettek bérleti díjat, ingyen használták az ingatlanokat, pedig előtte is csak a szokásos bérleti összeg töredékét utalták át az önkormányzatnak. Az egyesület kiköltözésének idejére teljesen lepusztultak az épületek.
Egy másik ügyben Szenteczkyt szintén hűtlen kezeléssel és más bűncselekményekkel vádolja a az ügyészség. A csepeli szocialista vezető és négy társa 2008 és 2009 között tizennyolc bérlakást irreálisan magas áron újított fel, majd a piaci ár töredékéért adott el a Csepeli Vagyonkezelő (CSEVAK) Zrt, amelynek a vádbéli időszakában Szenteczky János volt a vezérigazgatója. Egy másik vádpont szerint jogtalanul, pályázat kiírása nélkül adtak bérbe szociális bérlakásokat, olyanoknak, akik erre nem szorultak rá.
Végignézte Csepel betelepítését
Szenteczky a Csepeli Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatójaként tudhatott arról a 2008-ig tartó áttelepítési sorozatról is, amelyet az akkor még Ferencváros irányításáért felelős Gegesy Ferenc vezényelt le. AZ SZDSZ-MSZP-s vezetés lényegében éveken keresztül költöztette át a ferencvárosi szociális bérházakból más kerületekbe, köztük Csepelre a legszegényebb és legnépesebb családokat. A bérházakat ezek után lerombolták, majd középosztálybelieknek építettek társasházakat. A többségükben cigány származású új kerületi lakók sokszor nem tudtak, vagy nem akartak beilleszkedni, ez sok bosszúságot és feszültséget okozott Csepel lakóinak.
Tarlós is alkalmatlannak nevezte
A feljelentések nyomán éppen portálunk hívta fel Tarlós István főpolgármester figyelmét arra, hogy Szenteczky János a BKK Zrt. felügyelőbizottságának is tagja, havi bruttó 210 ezer forintért. Tarlós István válaszlevelében hangsúlyozta, hogy semmi köze a Szenteczky kinevezéséhez, ugyanis a szocialisták delegálták a bizottságba. Mint porátlunknak fogalmazott, szerinte „a történtek után a Szenteczky nem maradhat tagja a Felügyelőbizottságnak. Fogjuk kezdeményezni leváltását az MSZP-s képviselőknél, illetve a Közgyűlésben”. Hozzátette, véleménye szerint a csepeli szocialista politikus semmilyen cég felügyeletére nem alkalmas.
Hatalmas pénzeket tolhatott be a pártkasszába
A portálunknak nyilatkozó Ábel Attila csepeli alpolgármester szerint kevés esély van rá, hogy 2019-ben az MSZP-s Szenteczky János induljon a baloldal közös jelöltjeként. Csepel most is „cserehely” lehet, ahogy 2014-ben volt. Ugyanakkor az is látszik, milyen erős háttérrel rendelkezik Szenteczky a párton belül. Ezt mutatja, hogy viselt dolgai ellenére a neve még mindig fölmerülhetett országgyűlési jelöltként, illetve hogy az MSZP budapesti alelnöke maradhatott. Ez szerinte annak köszönhető, hogy a politikus a csepeli vagyonkezelő egykori vezetőjeként hatalmas pénzeket tolhatott be a pártkasszába.
Ábel Attila erről megjegyezte, a 2010-es választások óta a fideszes irányítású önkormányzat évente 2 milliárd forintot tudott megtakarítani azzal, hogy a 2010 előtti, korrupció-gyanús szerződéseket felmondták, és rendbe tették a kerület pénzügyeit. Ezt még a szocialista szavazók is értékelték. 2014 őszén a 14 választókörzetből négyben ugyan a balliberális képviselőjelöltet választották meg, de mind a 14-ben a jobboldali polgármesterjelölt nyert. 2010 óta a korrupcióból visszanyert pénzből Csepel látványos fejlődésnek indult, és ezt még a baloldali szavazók is meghálálták – pedig a balliberális szavazóbázisban egyáltalán nem jellemző a Fideszre való átszavazás.
A zsákmányért öszefognak
Ábel Attila kiemelte, hogy hatalmas érvágás volt a szerinte bűnszervezetként működő helyi MSZP-nek a „vörös Csepel” elvesztése. Szenteczky nem mondott le arról, hogy visszaszerezzék a kerületet – és ezzel az évi kétmilliárd forintot. Ezért félti annyira a párton belüli hatalmát, és irányítja kézivezérléssel a helyi alapszervezetet. A vele nem szimpatizálók, például Horváth Gyula átléptek ugyan a DK-ba, de a hatalmas zsákmány miatt a jobboldal ellen bármikor hajlandóak összefogni. Az alpolgármester szerint Csepelen az alkufolyamat végén jó eséllyel a DK vagy a közös baloldal jelöltje fog indulni egyéniben. Szenteczky azonban nem fog eltűnni a színről, bármennyire bírálták olyan sokan más balliberális pártokból és a baloldali értelmiségből a hírhedt múltú politikust.
Forrás: csepel.info/PestiSrácok.hu; fotó: mszp.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS