A Ház ülése 11 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a márciustól bevezetett új parlamenti munkarend szerint kizárólag két napirendi pont következik: kérdések és azonnali kérdések hangzanak el.
Az Országgyűlés honlapján elérhető információk alapján a kérdések órájában a fideszes Tiba István a földművelésügyi miniszter tájékoztatását kéri a balmazújvárosi veszélyeshulladék-tároló felszámolásának időpontjáról, míg a szintén kormánypárti Manninger Jenő Sopron fejlesztési lehetőségeiről kérdezi Lázár János Miniszterelnökséget vezető minisztert.
A szocialista képviselők kizárólag a brókerbotrányt firtatják majd. A hat kérdést feltevő közül Burány Sándor például azt kérdezi Lázár Jánostól, miként kerülhetett tízmilliárdos nagyságrendű közpénz a Quaestorhoz, míg Tóth Csaba arra kíváncsi, hogy “a miniszterek is részesültek-e jutalékban”.
A jobbikos Egyed Zsolt arra vár választ Pintér Sándor belügyminisztertől, hogy a kormány miért engedi a bűnözői életvitel “szélsőséges gyakorlatát”, Sneider Tamás, az Országgyűlés jobbikos alelnöke pedig a szociális szféra béremelésének módjára és időpontjára kérdez rá.
Az LMP-ből csak Ikotity István tesz majd fel kérdéseket, aki Balog Zoltán emberierőforrás-miniszterhez fordulva a kórház-átalakításról, valamint a nemek egyenlőségével kapcsolatos kormányzati kötelezettségekről kér tájékoztatást.
- Burány Sándor (MSZP): Hogyan kerülhetett tízmilliárdos nagyságrendű közpénz a Quaestorhoz?
- Tóth Csaba (MSZP): Részesültek-e a miniszterek jutalékban?
- Tukacs István (MSZP): Mi mindent súg még a miniszterelnök életösztöne?
- Kiss László (MSZP): Belépő a Parlamentbe, belépő a kormányzati bizniszbe?
A szocialisták mind Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszternek teszik fel a kérdéseket, egy kérdést pedig azért Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is kap (“Jelentés vagy életösztön? “).
Forrás: MTI/Index
Facebook
Twitter
YouTube
RSS