A Pesti TV Az Ügy című oknyomozó és tényfeltáró műsora ezúttal a 2006-os és azt követő eseményeket idézte fel a rendőrterror áldozatainak segítségével, és Budaházy György szemén keresztül tekintettünk vissza a 12 éve tartó Hunnia-perre, az első magyar terroristaperre. Merthogy hiába mondta ki az Országgyűlés vizsgálóbizottsága már 2011-ben, hogy a Gyurcsányék vezérelte szemkilövetés terrorcselekmény volt, az igazi felelősségre vonás elmaradt, ellenben Budaházy Györgyöt és 16 társát bűnszervezetben elkövetett terrorcselekmények elkövetésével állították bíróság elé, sőt, szabtak ki rájuk első fokon együttesen 127 év fegyházbüntetést. Biztos, hogy egyensúlyban van Justitia mérlege? Döntsék el Önök…
Az Ügy ezúttal emlékezni várta a képernyők elé a nézőket. Emlékezni Gyurcsány Ferenc igazi arcára, éveken át tartó folyamatos hazugságra, és a 2006-os rendőrterrorra, amely arra hivatott, hogy bármi áron visszaverje az országot csőd szélére kormányzó vezetőket elkergetni utcára vonuló tömegeket. A műsor felidézte a 2010 előtti sötét időket és megmutatta, hogy akik ma kampányplakátokról mosolyogva a bizalmukat kérik, azok ugyanazok.
A nemzetet romba döntők, a magyart magyar ellen uszítók, a szemkilövetők…
A ma tizen-, huszonéves fiatalok mit sem értenek abból, ha azt mondjuk, „az őszödi böszme”, „hazudtak éjjel, reggel meg este” – ők beveszik Gyurcsány laza, cukiskodó dumáját, és Gyurcsányék pontosan erre játszanak. Arra, hogy sokan még gyermekek voltak akkor, amikor egy megtépázott, csődbe rohanó ország népe felébredt és egyként mozdult, amikor valódi tömegek vonultak utcára, követeltek igazságot és a hazug kormány távozását, és amikor Gyurcsány Ferenc felfegyverzett rendőröket küldött rájuk nem rendszeresített fegyverekkel és lövedékekkel, amikor békés tüntetőket rohantak le parancsszóra, lőttek közvetlen közelről az arcukba, szemükbe.
És ma ezek a szemkilövetők beszélnek demokráciáról, szabadságról.
Csőd szélén az ország, Gyurcsány beismeri, hogy végighazudták az utolsó két évet
2002-től Magyarország gazdasági és morális szempontból is lejtőre került. A Magyar Szocialista Párt megnyerte a választást, majd néhány év alatt a csőd szélére kormányozta az országot. Hitelt hitelre halmoztak, a költségvetési hiány évről évre az egekben volt, negatívba fordult gazdasági növekedés mellett tíz százalékkal megugrott az államadósság. 2006-ra 490 milliárd forintra nőtt az önkormányzatok adósságállománya. A beígért adócsökkentés helyett brutális megszorítások alatt rogyadozott az egész társadalom: adóemelések, új adók, létszámleépítés pedagógusok és egészségügyi dolgozók között, kórházi ágyszámcsökkentés – ilyen közhangulatban találta az embereket 2006. szeptember 17-én Gyurcsány Ferenc májusban, a balatonőszödi frakcióülésen elhangzott beszédének kiszivárgása.
A beismerő vallomás felébresztette a nyomorgatott, évek óta átvert és altatott magyarokat. Hétről hétre ezrek, tízezrek vonultak ki a Parlament elé tüntetni. A heteken át tartó tüntetéshullámról még ma is azt mondják a politológusok, hogy csaknem forradalomba torkolltak. Gyurcsányék eközben élvezték a hatalmat és vissza is éltek azzal; eszük ágában sem volt fejet lehajtva odébbállni. A hatalom megtartásáért pedig minden létező eszközt bevetettek.
A rendőrterror: lőttek és vertek, válogatás nélkül
Az Ügy riportjában a 2010 előtti évek meghatározó szereplői mesélnek, legyenek radikális, nemzetvédő harcosok, vagy csendes, békés tüntetők, akiket földre tepertek, megvertek, vagy épp nyakon lőttek Gyurcsány rendőrei.
Dukán Dániel 2006. szeptember 20-án egy szórakozóhelyről tartott hazafelé, amikor rendőrök leteperték a Rákóczi út és a Vas utca keresztezésénél. 54 órán át tartották fogva, miközben megalázták és bántalmazták, mégis, még ellene indult büntetőeljárás felfegyverkezve elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak miatt. El is ítélték.
Apáthy Istvánné már akkor nyugdíjas volt, férjével a Fidesz nagygyűléséről sétáltak haza, kezükben egy lyukas zászlót tartva. Ennyi volt a bűnük. Gabriellát nyakon lőtték, a lövedék az artéria mellett érte. Két milliméteren múlt az élete.
Egy akkor fiatal jogászhallgató, aki nevét és arcát jelenlegi munkája miatt nem vállalhatta, arról mesélt, milyen lelki sebeket okozott a bántalmazás, miként hatottak ki az átéltek az egész életére, még a párválasztásra is.
A zavargásokban 167-en megsérültek, 33-an kerültek kórházba, többen szenvedtek maradandó károsodást. Mégis a legtöbben hiába tettek panaszt, feljelentést, a brutális rendőrök többségét még csak be sem sikerült azonosítani. Több tucat rendőrt ítéltek el aztán, de a vezetők olcsón megúsztàk… Gergényi Péter akkori budapesti rendőrfőkapitányt elöljárói intézkedés elmulasztása miatt 400 ezer forint pénzbüntetésre, a tévészékház ostrománál jelen lévő rendőri erők helyszínparancsnokát engedetlenség miatt 150 ezer forint pénzbüntetésre ítélték, illetve megrovásban részesítették – a többieket felmentették.
Gyurcsány ezek után él és virul, sőt, újra kormányzásra készül bandájával
Az agresszív rendőri fellépésre parancsot adó Gyurcsány Ferencet nemcsak, hogy nem vonták felelősségre: ma is ő a baloldal vezetője. A Balsai István által 2011-ben készített jelentés írja le: 2006-ban terrorcselekmény történt, a rendőrség legfelsőbb politikai utasításra cselekedett. 2010-ben elsöprő győzelmet aratott a Fidesz az országgyűlési választáson. Az új kormány egyik első intézkedése volt a semmisségi törvény elfogadása, amelynek értelmében a rendőrterror áldozatai ügyében kimondott ítéleteket eltörölték. Többen már akkor kártalanításban részesültek. Azoknak a jóvátételéről, akik abból kimaradtak, összesen 53 fő kártérítéséről éppen a napokban döntött a kormány.
12 éve húzódik a Hunnia-per, az első magyar terroristaper
Közben tanúmeghallgatásokkal folytatódott a Hunnia-per megismételt elsőfokú eljárása a Fővárosi Törvényszéken. Budaházy György és társai büntetőpere bekerül a magyar jogtörténetbe, nemcsak azért, mert ez az egyik leghosszabban elhúzódó büntetőeljárás, hanem azért is, mert Budaházyék voltak az elsők, akiket Magyarországon bűnszervezetben elkövetett terrorcselekmények vádjával állítottak bíróság elé. 12 év után akár komoly fordulat is bekövetkezhet az ügyben, ugyanis a Nemzeti Jogvédő Szolgálat leporolta a már 2016-ban előterjesztett közkegyelmi törvénytervezetet.
Budaházy György és a Magyarok Nyilai nevű szervezet 16 tagja ellen 2009-ben indult büntetőeljárás, majd 2010 szeptemberében a Központi Nyomozó Főügyészség vádat is emelt mind a 17 fő ellen bűnszervezetben elkövetett terrorcselekmény, emberölés előkészülete, robbanóanyaggal visszaélés, valamint súlyos testi sértés elkövetése miatt. A vád szerint a Magyarok Nyilai 2007-ben és 2008-ban Budaházy György utasítására összesen 15 Molotov-koktélos támadást hajtottak végre szórakozóhelyek, pártirodák és politikusok lakásai ellen, és ők verték meg Csintalan Sándort is.
Budaházy szerint ez nem igaz – állítja, ő semmilyen robbantásra nem adott utasítást. Egyetlen vádlott-társa állítja, hogy igen, de konkrétumokkal ő sem tudott szolgálni az elmúlt 12 évben.
Budaházy György védője, Szikinger István pedig azt mondta Az Ügynek, hogy boldog lehet az az ország, amelyiknek ilyen terroristái vannak.
Vezető kép: Pesti TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS