
Magyarország elkötelezett az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) iránt – jelentette ki Benkő Tibor honvédelmi miniszter hétfőn Budapesten, miután fogadta Ben Wallace brit védelmi minisztert. Arra a kérdésre válaszolva, nem elhibázott döntés-e, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a mostani helyzetben megy tárgyalni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, Benkő Tibor azt közölte, hogy egyeztetni mindig időszerű. –A közös sajtótájékoztatón a magyar tárcavezető azt mondta, hogy a haderőfejlesztési programnak köszönhetően a honvédség erős. Benkő Tibor hatékonynak nevezte a megbeszélést. Megköszönte kollégájának, hogy Afganisztánból azért tudtak kimenekíteni 540 embert, mert az Egyesült Királyság katonái rugalmasan kezelték a helyzetet.
Sok ember életét lehetett így megmenteni
– jelentette ki.
A magyar miniszter azért is köszönetet mondott, amiért kollégája elismerte, hogy Magyarország erős hadsereggel és “kiváló NATO-képességekkel” rendelkezik. Kiemelte, hogy egyformán látják az Európában kialakult biztonsági helyzetet, ugyanúgy értékelik az orosz-ukrán konfliktust. Hangsúlyozta azt is, hogy a Nyugat-Balkán biztonsága kiemelt fontosságú Magyarországnak. A magyar miniszter lényegesnek nevezte, hogy a jövőben még tovább tudják erősíteni a katonai kapcsolatokat az Egyesült Királysággal. Felidézte: 2019-ben megállapodást kötöttek, amely alapján közös kiképzések folynak. Benkő Tibor úgy fogalmazott: kell, hogy legyen folytatása a mostani villámlátogatásnak, mert sok kérdés áll a két ország előtt. Ben Wallace azt hangoztatta, hogy Közép-Európa nem csupán az Egyesült Királyságnak fontos, de a NATO-nak is.
Ha az orosz agresszió invázióba fordulna át Ukrajnában, akkor Magyarország is nagy károkat szenvedne: növekednének az energia- és az élelmiszerárak, a gazdasági nehézségeken túl pedig migrációs nyomás is fenyegetne
– jelentette ki a brit miniszter.
Arról egyeztettek, hogyan tudnák enyhíteni az orosz-ukrán konfliktust – tette hozzá, megjegyezve: el kell kerülni a legrosszabbat.
A koronavírus-járvány elleni harc közepette különösen nagy gond lenne az ellentét kiéleződése
– mutatott rá.
A brit miniszter úgy vélekedett, hogy a magyar hadsereg erős és szakszerű, kiváló vezetéssel. Ő is azt hangoztatta, hogy nagyon fontos a Nyugat-Balkán stabilitása. Arra a kérdésre válaszolva, nem elhibázott döntés-e, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a mostani helyzetben megy tárgyalni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, Benkő Tibor azt közölte, hogy egyeztetni mindig időszerű.
Az első helyre a NATO is a párbeszédet teszi, nem pedig az elrettentést, a fegyveres küzdelmet. A tárgyalás tehát nem elvetendő, éppen ellenkezőleg, szükséges
– hangoztatta, hozzáfűzve: teljesen természetes, hogy egy miniszterelnök felelős országa biztonságáért. Ugyanerre a kérdésre válaszolva Ben Wallace azt mondta: nem gondolja, hogy bármikor hiba lenne egyeztetni Vlagyimir Putyinnal.
Senki sem akarja, hogy égbe szökjenek az árak, valamint migrációs hullámok induljanak meg. Orbán Viktor oroszországi látogatása jó alkalom ezen üzenetek közvetítésére
– vélekedett a brit miniszter.
Egy másik kérdésre felelve Benkő Tibor azt hangoztatta: a magyar hadsereg 2017 óta sokat fejlődött, képességei olyanok, hogy meg tudja oldani az orosz-ukrán konfliktus nyomán felmerülő feladatokat.
Jelenleg tehát nem szükséges más országok fegyveres erőit Magyarországra telepíteni
– szögezte le.
Egy újságírói felvetésre Ben Wallace hangsúlyozta, hogy ők a NATO-nak ajánlottak fel katonákat, nem pedig egy adott országnak.
Az észak-atlanti szervezetnek kell eldöntenie, hogy mihez kezd a brit egységekkel, hová és mikor telepíti azokat
– mondta.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Feri
2022-02-01 at 00:21
F.Asztor
2022-01-31 at 15:45
Jó ötlet.
Különösen a szöges koton. Nem vagyok nagyon perverz, de azt végigröhögtném, amint élvezkednek. Szadomazo sem vagyok.
Orientál
2022-01-31 at 18:39
Lengyelek félelmük nem megalapozatlan hiszen Hitler és Sztálin elvtársaik által eltörölték a térképről is Lengyelországot.
1 Enaki
2022-01-31 at 18:26
Toklàsz 2022.01.31.17.18 Egyetèrtek.
Girolámo
2022-01-31 at 18:10
Mivel csak találgathatunk,nem tudhatjuk,hogy a NATO-belül a “tényezők”között milyen egyezség van.
Az ukrán projekt egy nagyon vékony jég.A németek haditengerészetének parancsnoka jelezte a fenntartásait.
Ebben a pozícióban nincs különvélemény.Hogy mégis láthattunk ilyet,annak nagyon komoly oka van.Rendkívüli,komoly oka kell legyen.
A NATO-val takarózva, nem feltétlenül csak ez az egy akció fut jelenleg.
Németországnak nem lehet célja Európa fékezésre.És ha Oroszország szorongatását Putyin nem tudja kijátszani,akkor vagy ő keményít be,vagy az utódja,aki lehet egy katona.
Erre csak az “amiknak” van szüksége,senki másnak.
Toklász
2022-01-31 at 17:18
“Ha az orosz agresszió invázióba fordulna át Ukrajnában, akkor Magyarország is nagy károkat szenvedne: növekednének az energia- és az élelmiszerárak, a gazdasági nehézségeken túl pedig migrációs nyomás is fenyegetne”
Éppen ezért kellene a NATO-nak minél hamarabb abbahagyni az oroszok provokálását, miután a NATO-nak semmi köze sincs Ukrajnához. Az USA ne keverje bele a közép-európai NATO tagokat a maga szennyes machinációiba!
Ukrajna nem NATO tag, reméljük nem is lesz egyhamar az, habár nagyon szeretne. Már el is tervezték, hogy egy dandár fél nap alatt megsemmisíti a Magyar Honvédséget.
sanya
2022-01-31 at 17:17
“Az észak-atlanti szervezetnek kell eldöntenie, hogy mihez kezd a brit egységekkel, hová és mikor telepíti azokat” – nem egészen így van
bp.4 you
2022-01-31 at 17:17
F.Asztor! Hát nem volt elég a határok „rendezgetése“? Poroszország már régen nem létezik, a történelmi Macedóniát pedig a Balkáni háborúk (1912-1913) után megint az akkori antant nagyhatalmak osztották három részre. Úgy mint a történelmi Magyarországot, vagy talán nem? Csak nehogy megint valaki a téves politikával megint rossz helyre támaszkodjon. mert annak káros, nagyon káros következményei lehetnek. A nagyhatalmaknak persze nem lesz semmi bajuk. A párbeszéd meg mindig jó, főleg egy szuperhatalommal. Ami pedig a nyugati hatalmakat illeti, isten óvja őket. Sok kelet EU.-i ország meg sajnos nem okult a történelemből.
Bukohill
2022-01-31 at 16:35
Mi köze a NATO-nak Ukrajnához?
A brit védelmi miniszter miért a feltételezett migránsok miatt, miért nem a már folyamatosan érkezők miatt aggódik?
genderjenkikhaza!
2022-01-31 at 16:16
ha a zusa ‘párbeszéddel’ jutott volna ukrajna birtokába és nem az irán elleni agressziója keretében foglalta volna el(hogy nem fegyveresen az tökmindegy) akkor
lehetne a helyzetet rendezni ‘párbeszéddel’-de hogy én nyomulok mások meg kötelesek azt eltűrni az nem párbeszéd!-magyarország(ismét)lehetetlen helyzetbe került-bármit
tesz az rossz!Putyin nem egyezhet meg a lengyelekkel,hiszen lengyelország most sincs-a háttérhatalom előretolt éke!A NATO meg(lényegében)Liebstandarte George Soros vagy Rotschild SS-ideológiát másokra erőszakoló-és ideológiai ellenfeleit kiirtani szándékozó hódító hadsereg!
vélemény
2022-01-31 at 16:07
A kis “kócos” adminisztációja elvárta a Magyar Köztársaságtól ezt a hűségnyilatkozatot?
Láthatóan a fegyverlobbit alaposan besózták, egyre-másra küldözgetik a fegyvereket, a nato gerilla-harcosokat egy olyan országba, ahol NINCS létjogosultságuk tartózkodni, sem pedig háborús hisztériát kelteni.
F.Asztor
2022-01-31 at 15:45
Feri
2022-01-31 at 15:38
100/100!!!!
Az oroszok felajánlhatnák a lengyeleknek, hogy Kalinyingrád (aka: Kelet-Poroszország) tartozzék – demilitarizált övezetként – Lengyelországhoz, valamint felajánlhatnák a valamikori lengyel területeket Ukrajnából nekik.
Egyúttal garantálhatnák a 3 balti állam és Finnország határait is.
Utána közösen legázoljuk Ukrajnát, mi megkapjuk Kárpátalját, Máramaros – románok lakta – részeit, hozzánk csatolják Moldovát és a Fekete-tengeri ukrán sávot, így tengeri kijárathoz juthatnánk.
Természetesen egész Erdélyt is megkapnánk, a bolgárok meg Dobrudzsát és Észak-Macedóniát.
Így létrejönne a Kelet-Európai Véd-, és Dac Szövetség, a Nyugat meg kúrhatná egymást szöges kotonnal seggbe!!!
Na milyen ötlet???
Feri
2022-01-31 at 15:38
Az internáciknak erős érdekük, hogy hazánkat belerángassák az általuk mesterségesen létrehozott orosz-ukrán konfliktusba. Lehetőségük nyílna a NATO-t még előrébb tolni, egyben megdönteni az Orbán-kormányt.
Remélem, Putyin átlátja a helyzetet! Neki is érdeke, hogy jó kapcsolatokat tartson fenn velünk.
De a legjobb az lenne, ha Orbán Viktor Miniszterelnök úr rá tudná venni Putyint és lengyel testvéreinket, hogy egymásnak garanciákat nyújtva egyezzenek meg, béküljenek ki. Egész Európa nyerne vele. Békét biztosan.
👍👍👍
/
2022-01-31 at 15:35
1956-ban és 2015-ben sem segítettek, így tulajdonképpen csak azért vagyunk benne a rendszerben, nehogy Ukrajnát csináljanak belőlünk is. Inkább megvesszük a hülye fegyvereiket, mintsem mi legyünk az új játszótere a nagyhatalmaknak.
Az pedig, hogy szidjuk a NATO-t, egy pillanatig nem jelenti azt, hogy Oroszország, pláne Kína bármiben is jobb lenne. Egyik kutya, másik eb.
Orientál
2022-01-31 at 15:20
Nagyon kiváló mert a honvédelmi Miniszter ÚR sem kér az USA katonáiból kormánnyal együtt.
politikai koszfészek
2022-01-31 at 15:13
Ennek a Ben Wallace-nak viszket a segge, mert megmozdultak benne a giliszták, és úgy gondolta, hogy átugrik Magyarországra és megtudja, hogy Orbán mit is akar Putyintól, vagy fordítva. Ez egy lyukrafutás, hülyegyerek.
1 Enaki
2022-01-31 at 14:59
Kiràlytigris 2022 01.31.14.46. Igen. Benkő egyèrtelmūen kijelentette,hogy Magyarorszàg sajàt katonai bázisàval.látja el a vèdelmet.
1 Enaki
2022-01-31 at 14:54
Szemét védelmi miniszter.Szeretné megszabni,hogy Orbàn Viktor Miniszter Elnök Ùr hová menjen tàrgyalni.Mi időszerū ès mi nem engedjek meg,hogy arra illetékeseink döntsèk el.Mèg ebbe is szeretnének beleavatkozni. Szerencsère Putyin elnök jòzanlátàsu,tudja mi fàn terem a politika,ekként ìtèl.
Királytigris
2022-01-31 at 14:46
“Jelenleg tehát nem szükséges más országok fegyveres erőit Magyarországra telepíteni.”
Ez a lényeg!
1956-ban kellett volna jönniük, akkor nem jöttek, most meg mi a francnak jönnének? Nincs szükségünk rájuk.