Amikor kiderült, hogy a Netflix a BBC-vel közösen újragondolja Bram Stoker klasszikus Drakula-történetét, lehetett sejteni, hogy a gróf vagy fekete lesz, vagy egy leszbikus nő, illetve legalábbis egy muszlim bevándorló, de annak érdekében, hogy ne sértsék meg ezeket a kisebbségeket, egy, az emberiséget a fehér heteró férfiaktól megmentő hőssé avanzsálják benne majd a vérszívót. Bevalljuk, tévedtünk: soha nem gondoltuk volna, hogy Drakula fehér férfi lesz benne, aki történetesen biszexuális.
Ezt persze a liberális közösség tagadja, szerintük a gróf egyszerűen “bi-gyilkos”, angolul “bihomicidal”, amit azzal magyaráznak, hogy Drakula simán csak nem válogat az áldozatok között, így férfiakat és nőket egyaránt elcsábít.
Ezt eleve cáfolja már a történet legelején belengetett kérdés, amit Jonathan Harkernek tesz fel az apáca a kolostorban, a kérdés pedig így hangzik: “lefeküdt-e gróf Drakulával?” Itt a szemfüles konzervatív azonnal gyanút foghat, hogy bizony némi propaganda belekerülhetett a történetbe; az eredetiből a megkérdezettek közül senki nem emlékszik hasonló felütésre, bár tény, hogy Drakula a férfiakat is kegyetlenül elfogyasztja, ha arról van szó, korábban viszont a dolog csábítás részét kizárólag a nők irányába intézte. Ezúttal viszont tényleg más a helyzet: a gróf természetfölötti képességei segítségével nőnek álcázza magát.
A biDrakula egyébként nem meglepő módon tulajdonképpen a brit állam tulajdona, hiszen a társkészítő BBC az állami kézben van, tehát olyan, mintha nálunk az MTVA szponzorálta volna a forgatást.
Az Alapjogokért Központ “Bolond lyukból: a haladó hírek valódi gyűjtőhelye” nevet viselő sorozatában felhívja a figyelmet arra, hogy ha valaki szexuális felvilágosítást szeretne, akkor nyugodtan maradhat a Netflixnél, hiszen a Szex, elmagyarázva című sorozatból például olyan fontos dolgokat tudhatunk meg, mint az, hogy “nemcsak a homoszexualitás és a transzszexualitás vannak rendben, hanem az orgiák és egyéb kéjencségek is hozzátartoznak az egészséges szexuális élethez”.
Tény, az online csatornának szinte nincs olyan sorozata, amelyben ne lenne elbújtatva valami érzékenyítés, ennek pedig biztosan nincsen köze ahhoz, hogy az interneten nevelkedett generációk miért lesznek egyre liberálisabbak, egyre zöldebbek és választják később azokat a pártokat, amelyek semmilyen nemzeti értéket nem képviselnek. Ja, de.
De visszatérve egy gondolat erejéig a Drakulához: a sorozat maga látványos, jól felépített és teljes mértékben élvezhető, a készítők pedig valóban ragaszkodtak valamelyest a hagyományhoz, így végül is megismerjük benne Jonathan Harker tragikus történetét, aki ügyvédként kerül Drakula szolgálatába, majd a gróf áldozatává válik. Sejthető volt azonban, hogy kiszámítható liberális szokás szerint nem marad majd el a modern Drakula-értelmezés, amivel a kisebbségek is azonosulni tudnak. Reméljük, senki nem fog megsértődni.
Fotó: Drakula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS