Tovább csúszik a Kun-Mediátor ügy, 2020 előtt aligha lesz elsőfokú ítélet. A tanúk harmada az idézés ellenére sem jelenik meg a Szolnoki Törvényszéken – írja a Népszava.
Bár a napokban újabb fél évvel meghosszabbították a Bróker Marcsiként ismert D. Sándorné előzetes letartóztatását, kiderült, hogy a Kun-Mediátor Kft. egykori vezetője a karácsonyt valószínűleg már otthon tölti. A 12 milliárdos csalással vádolt karcagi nőt 2016. december 13-a óta tartják előzetes letartóztatásban, amit ítélet nélkül legfeljebb három évig, azaz idén december közepéig lehet fenntartani, hacsak addig az első fokon eljáró Szolnoki Törvényszék ítéletet nem hoz. Erre viszont aligha van esély. Nemcsak azért, mert rengeteg tanút kell kihallgatni, hanem azért sem, mert a tanúk harmada meg sem jelenik a bíróságon. A Népszava információi szerint mintegy 140 sértetti tanút kell még a bíróságnak beidéznie és kihallgatnia. A tanúk kedvezőtlen megjelenési hajlandósága miatt – és mivel egy tárgyalási napon legfeljebb 5-6 tanú kihallgatására van lehetőség, ami tanúnként átlag 1-1,5 órát vesz igénybe – az eddigi megfeszített munkamenet fenntartása mellett is kevés az esély rá, hogy az ügyben idén ítélet szülessen. A Kun-Mediátor volt vezetőjének ügyében az eredeti tervek szerint 2018 őszére kellett volna elsőfokú ítéletet hozni, de ez előbb az idei év elejére tolódott, majd most úgy tűnik, 2020 előtt nem is lesz döntés.
Bűnügyi felügyelet alá kerülhet Bróker Marcsi
Bróker Marcsi cége, amely kifelé utazási irodát üzemeltetett, valójában tiltott betétgyűjtést folytatott, és miközben az ügyfelek azt hihették, hogy betétekbe, értékpapírokba kerül a pénzük, nem ez történt. Állítólag voltak olyanok, akik egész vagyonukat Bróker Marcsira bízták, aki a piacinál jóval magasabb éves hozamot ígért, amit az ügyészség szerint nem a cég eredményéből, hanem a friss befizetésekből fizetett ki. Az, hogy december közepén minden bizonnyal kiengedik Bróker Marcsit, nem jelenti automatikusan a szabadlábra helyezését. A bíróság felhívta a figyelmet, hogy a büntetőeljárási törvény lehetőséget biztosít enyhébb kényszerintézkedés elrendelésére. Ilyen a bűnügyi felügyelet, ami a korábbi házi őrizetnek, illetve lakhelyelhagyási tilalomnak felel meg. Viszont ebben az esetben is igaz, hogy D. Sándorné kikerül az előzetes letartóztatásból, és az elsőfokú ítéletet otthonában várhatja meg.
Forrás: Népszava; Fotó: MTI/Mészáros János
Facebook
Twitter
YouTube
RSS