Nem bírta földolgozni az Altus Zrt. korábbi jogerős pervesztességét Gyurcsány Ferenc és Gyurcsányné Dobrev Klára, ezért a Kúriához szaladtak jogorvoslatért, ám ott is Budai Gyulának adtak igazat. Nem elég a bukás: Gyurcsányéknak még százezer forint felülvizsgálati illetéket is meg kell fizetniük. Szemkilövetőéket ki más képviselte volna a perben, mint a korábban több bűncselekmény miatt elítélt, jelenleg maffiaszervezet vezetésével vádolt Czeglédy Csaba…
Írd és mondd: „jóhírnevének” állítólagos megsértése miatt indított személyiségi jogi pert még 2017-ben Budai Gyula és Deutsch Tamás ellen Gyurcsányék családi cége, az Altus Befektetési Zrt. Azt sérelmezték, hogy a fideszes politikusok két valós (tehát még egyszer: VALÓS) tényt összefüggésbe hoztak egymással, és azokat – Gyurcsányék szerint – hamis színben tüntették föl. E két valós tény a következő: az Altus Zrt. komoly európai uniós pénzekre tette rá a kezét. A másik pedig: az Altus Zrt. egyik leányvállalata, az Altus Portfólió Kft. 80 millió forintos kölcsönt adott a bűnszervezet vezetésével vádolt, az államot több milliárd forinttal megkárosító Czeglédy Csaba cégének, a Human Operator Zrt.-nek. Gyurcsányék kínja az volt, hogy szerintük a fideszes politikusok kijelentéseikkel azt sugallták, mintha az Altus Zrt. bármi szabálytalanságot követett volna el az uniós források fölhasználásakor, pedig dehogy, ez fogalmilag kizárt, ők tiszták, mint a patyolat. [Lásd még: a ’90-es évek lízingtrükközéseit, a Motim-privatizációt, anyós-pajtás pár százmilliós segítségét az állami bankból és a többit… Hogy is szólt Gyurcsány 2004-es bonmot-ja a parlamentben? „Ha Ön azt kérdezi, hogy én tisztességesen boldogultam-e, azt mondom, hogy mi az, hogy! Nagyon is, törvényesen és tisztességesen!”)
A személyiségi jogi perben később különvált a két kormánypárti politikus ügye, miután az elsőfokú bíróság teljesen törvénytelen módon, úgy marasztalta el Deutsch Tamást, hogy rossz helyre küldte ki neki az idézést, így az európai parlamenti képviselő nem is tudott a tárgyalásról, amelyen aztán a távollétében elmarasztalták. Budai Gyulának is rossz helyre ment az idézés, de hozzá kerülő úton legalább eljutott. Az elsőfokú bíróság egyébként Budait is egymilliós sérelemdíj megfizetésére kötelezte az Altus Zrt. felé. Másodfokon viszont fordult a kocka: itt már az Altus Zrt. maradt alul Budaival szemben. Ezt azonban nem hagyták annyiban Gyurcsányék, és a Kúriához fordultak jogorvoslatért.
A Kúria idén január végi (az érintetteknek a napokban megküldött) ítélete helybenhagyta az Altus Zrt. kontra Budai Gyula-ügy másodfokú végzését, amely a fideszes politikus javára döntött. Emellett kötelezte az Altus Zrt.-t összesen mintegy százezer forintnyi felülvizsgálati illeték megfizetésére. A Kúria kimondta:
(H)elyesen állapította meg a jogerős ítélet, hogy alapvetően közéleti vitát képez az, hogy a közéletben ismert tulajdonosokhoz (Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára) köthető Altus-cégcsoport milyen uniós megbízás kapcsán vállal szerepet, illetve hogy a szintén a közéletben nagy vitát kavaró (kiváltó) úgynevezett Czeglédy-ügyhöz milyen módon kapcsolódnak.”
Budai Gyula ennek a közéleti vitának a jogi kereteit nem lépte túl, nem vádolta konkrét bűncselekmény elkövetésével az Altus Zrt.-t – szögezte le a Kúria.
- A magyar bíróságok furcsa ítélkezési gyakorlatát mi sem szemlélteti jobban, mint hogy az Altus kontra Budai Gyula-perről leválasztott Altus kontra Deutsch-perben viszont tavaly májusban jogerősen az Altus Zrt nyert. Holott Deutsch is gyakorlatilag ugyanarról beszélt, mint Budai. Ott a Gyurcsány-cég abba tudott belekapaszkodni, hogy a fideszes európai parlamenti képviselő a 2017-es sajtótájékoztatóján az Altus Befektetési Zrt.-t egyszer véletlenül összecserélte az Altus Portfólió Kft.-vel. Mondani sem kell: az ellenzéki sajtó akkor úgy hozsannázott az apró baki miatti Altus-győzelemnek, mintha bármilyen lényegi állítás megdőlt volna. Ám erről szó sincs. Össze lett keverve a két Altus, ennyi. Minden más stimmelt: az irgalmatlan uniós pénzek, a Czeglédy-cégnek adott kölcsön, és az egész ügyletet körüllengő mutyigyanú.
RÁJÁR A RÚD AZ ALTUSRA.
Mint arról két hete beszámoltunk: Gyurcsányék családi cége jogerősen elbukta a PestiSrácok.hu ellen személyiségi jog megsértése miatt indított perét. Egy 2015-ös cikkünket vették zokon, amelyben azt írtuk: az Altus Zrt. több szálon is összeért a magyar olajmaffia legsikeresebb és legveszedelmesebb szervezett bűnözői csoportosulásával, a több leszámolásos gyilkosság miatt felelősségre vont Portik Tamás egykori cégével, az Energol Rt-vel. Gyurcsányék hiába pereltek, a Kúria kimondta: a cikkünkben leírt következtetés az Altus és az olajbűnözők kapcsolatáról belefér a véleménynyilvánítás szabadságába. A Gyurcsány-cégbirodalom és az olajmaffia találkozásáról szóló cikkünket ITT olvashatják.
Budai Gyulával nem bírnak
Többször beszámoltunk róla, hogy Budai Gyula sorozatban nyeri a pereket Czeglédy Csaba, illetve Czeglédy ügyvédi irodája ellen, ám a korábban már kétszer is elítélt balliberális politikusról mentegető cikkek sorozatát író balliberális sajtó azokról gyakorlatilag soha sem számol be.
- 2018 júniusában az MSZP vesztett pert Budai ellen, s annak eredményeként immár bárki jogkövetkezmény nélkül közzéteheti: az MSZP-s Czeglédy Csaba bűnszervezetet működtetett, s a szálak az MSZP-hez és a DK-hoz vezetnek.
- 2018 decemberében teljes egészében elutasította a Fővárosi Ítélőtábla a Czeglédy ügyvédi irodája által képviselt Gyurcsány-párt személyiségi jogi keresetét. A DK azt sérelmezte, hogy a volt elszámoltatási kormánybiztos összefüggésbe hozta őket Czeglédy Csaba csalási ügyével, ám az ítélőtábla nem talált kivetni valót a fideszes politikus szavaiban. A táblabíróság leszögezte: Budai nem állított valótlanságot azzal, hogy Czeglédy egy olyan bűnszervezetet irányított, amely több milliárd forintot tüntetett el, és kampánypénzt gyártott az MSZP-nek és a DK-nak.
- Tavaly februárban írtuk meg: hiába perelte be Kunhalmi Ágnes MSZP-s politikus rágalmazásért és becsületsértésért a volt elszámoltatási kormánybiztost, a bíróság megszüntette az eljárást. A verdiktből következően ezentúl nyugodtan kijelenthető: a súlyos korrupciós bűncselekményekkel gyanúsított Czeglédy Csaba pénzelte 2014-ben az MSZP kampányát Kunhalmi Ágnesen keresztül.
- Tavaly áprilisban azért szüntette meg a bíróság a DK személyiségi jogi perét Budai ellen, mert a Gyurcsány-pártot képviselő Czeglédy ügyvédi irodától senki sem ment el a tárgyalásra.
- Tavaly novemberben pedig – mint azt elsőként megírtuk – Czeglédy Csaba és Kész Zoltán vesztett személyiségi jogi pert elsőfokon Budai ellen. A két ellenzéki politikus fejenként egy-egy millió forintos sérelemdíjat követelt, ám a Budapest Környéki Törvényszék teljes egészében elutasította keresetüket. Czeglédy és Kész, fizetheti a perköltséget és a kereseti illetéket is.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS