Pesti Srácok

adókönnyítés

Amíg az ellenzéki pártok panaszkodnak, a turizmusból élő Sümeg a saját forrásai terhére segíti a vendéglátósokat

Magyar ugar 2021 február 3.
Miközben az ellenzéki pártok csak panaszkodnak, hogy a kormány direkt kivérezteti, csődbe viszi a vendéglátósokat, az ellenzéki polgármesterek pedig többségében az iparűzési adójukért sírnak – amit a vállalkozások terheit könnyítve, meg kell felezni –, a kormánypárti vezetésű önkormányzatok – akiket mellesleg ugyanúgy sújt a bevételcsökkenés –, azon ügyködnek, hogyan támogassák saját erőből is a valóban nehéz helyzetben lévő vállalkozásokat. Vitán felül álló tény, hogy a járvány legnagyobb vesztese gazdasági szempontból a turizmus és a vendéglátás ágazat, amelyekben a korlátozások miatt drasztikusan visszaesett a bevétel. Még a munkahelymegtartó támogatásokkal is a fennmaradásért küzdenek és utolsó tartalékaikat élik fel. Ebben a helyzetben van, aki politikai hasznot lát és tüntetést szervez, szerveztet, és van, aki még szorosabbra fűzi a nadrágszíjat és saját lehetőségeihez mérten még segít, mert tudja, hogy hosszútávon az az érdeke, hogy minél több vállalkozó talpon maradjon és minél több állás, munkahely megmaradjon. Ezért pedig mindenkinek áldozatot kell hoznia. Sümeg néhány ezer fős kisváros a Balaton-felvidéken. A településen a turizmusból és a vendéglátásból származó adóbevétel a legnagyobb bevételforrás általában, ami most a nullához közelít. Végh László polgármester ebből a helyzetből hirdetett önkormányzati mentőövet a vendéglátó vállalkozásoknak. A keddi bejelentés szerint az idei évben teljes egészében elengedik a közterület-használati díjat a kerthelyiségek, teraszok után és további könnyítések kidolgozása van folyamatban.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!