Pesti Srácok

akkumulátorgyár

Orbán Viktor: A magyar kormány komoly aggodalommal figyeli, hogy egész Európa lépésről lépésre sodródik bele a háborúba

KZKroó Zita Magyar ugar 2023 február 27.
Mint ahogyan arról korábban beszámoltunk a baloldali képviselők a tavaszi ülésszak első napján a parlament elé citálták a magyarországi akkumulátorgyárak építésének kérdését, hiszen ott fúrják a beruházást, ahol csak tudják. A kormány részéről azonban Koncz Zsófia emlékeztette a baloldali képviselőket, hogy korábban az LMP több politikusa is az elektromobilitás mellett és az elektromos autók mellett érvelt, de tartottak közös sajtótájékoztatót azügyben is, hogy Dunaújvárosban legyen akkumulátorgyár. 2035-ben pedig az EU szabálya szerint csak elektromos autót gyártanak majd, ezért is fontos, hogy ebben a versenyben részt vegyünk. A jobbikos képviselőtől pedig megtudtuk azt is, hogy szombat óta ők annyira konzervatívok, hogy elutasítják a szélsőségeket, pedig eddig köztük volt a legtöbb. Orbán Viktor felszólalásában pedig arról beszélt, hogy 2023-ban egyszerre kell megküzdeni a háborúval, az inflációval, a migrációval és közben ki kell állnunk a határon túli magyarokért, amiben minden képviselő támogatását kérte. A kormányfő továbbá megállapította, hogy a baloldallal és a kormány között azért nincs a háború kapcsán egyetértés, mert ők Ukrajna helyébe képzelik magukat, de a kormány senkinek az érdekét nem helyezi a magyar érdek elé. Kövessék velük élőben!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!