Pesti Srácok

Fábián Gergely: Magyarország a világ negyedik legnagyobb akkumulátoripari hatalma lehet

Fábián Gergely: Magyarország a világ negyedik legnagyobb akkumulátoripari hatalma lehet

A Gazdaságfejlesztési Minisztérium iparpolitikáért felelős államtitkára szerint Magyarország a világ negyedik legnagyobb akkumulátoripari hatalma lehet Kína, az Egyesült Államok és Németország után. Hozzátette: több mint 6300 milliárd forintnyi fejlesztés érkezhet az akkumulátoriparba, valamint 20 ezer új munkahely fog létrejönni.

Fábián Gergely részt vett az Európai Akkumulátorszövetség hetedik magas szintű ülésén, Brüsszelben. A tanácskozás fő témáját „Az európai akkumulátoripar globális vezető szerepének előmozdítása az inflációcsökkentési törvény és más közelmúltbeli kihívások közepette” című vitaanyag képezte. Fábián Gergely az ülés kapcsán kiemelte: az akkumulátoripar minden tagállamnak fontos Európában, hazánk számára kiemelten hangsúlyos a szövetség és a szervezet munkájában való részvétel. Az államtitkár kijelentette, hogy az akkumulátorgyártás szerves része a magyar gazdaságnak, új kitörési pont. A következő években több mint 6300 milliárd forintnyi fejlesztés érkezhet az ágazatba, így Magyarország a világ negyedik legnagyobb akkumulátoripari hatalma lehet Kína, az Egyesült Államok és Németország után. Kiemelte, mintegy 20 ezer új munkahely jöhet létre, gyártási kapacitásunk elérheti a 250 GWh-t, ezzel az európai szükséglet 35 százalékát leszünk képesek kiszolgálni. Fábián Gergely hangsúlyozta, hogy a beruházások során minden hazai előírásnak és környezetvédelmi feltételnek meg kell felelni, amelyek sok esetben az uniós szabályoknál is szigorúbbak.

Akkumulátorgyártás már ma is sikerrel zajlik Gödön, Komáromban és Miskolcon. Iváncsán, Debrecenben pedig új üzem jöhet létre, lendületet adva a gazdasági fejlődésnek.

Forrás: Gazdaságfejlesztési Minisztérium; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!