Pesti Srácok

állatvédők

Kormányzati szinten az állatvédelem: készül az új Nemzeti Állatvédelmi Program (Videó!)

Magyar ugar 2020 október 17.
Magasabb szintre lépett hazánkban az állatvédelem. Veszprémben mutatkozott be és ismertette elképzeléseit az új nemzeti állatvédelmi program megalkotásáért felelős, most kinevezett miniszteri biztos. Ovádi Péter gyermekkora óta kötődik az állatokhoz, és országgyűlési képviselőként is sokat tett azért, hogy összehozza, egymáshoz közelítse az állatvédelemben részt vevőket a hatóságoktól az állatvédő civil szervezetekig. Képviselői programja egyik célkitűzése is az állatvédelem reformja. A miniszteri biztos a PestiSrácok.hu-nak arról beszélt, hogy ő a párbeszédben hisz, ezért is keresi fel az összes aktív civil szervezetet és velük együttműködve készül majd az új nemzeti állatvédelmi program. "Az állatvédelem közös ügyünk, amelynek pártpolitika felett kell állnia" – fogalmazott Ovádi Péter. Az első konkrét célok között szerepel az ivartalanítás kiterjesztése, ezzel a szaporítás visszaszorítása, az ebrendészeti rendszer és telepek áttekintése és megújítása, valamint az állattartás szabályainak be nem tartása esetén a szankciók szigorítása. A PestiSrácok.hu által megszólaltatott állatvédő azt mondta, sokat várnak a programtól, és ahogy a miniszteri biztos, úgy az állatkínzás ellen fellépő hatóságok is számíthatnak rájuk, civilekre, mert be fognak állni mögéjük, ha elindul a hatékony munka. De nem elég az állatkínzás visszaszorítása: ugyanennyire fontos a felelős állattartásra való nevelés, amelyet az oktatásba is szeretnének beemelni. Ebben kiemelt szerepe lehet majd az állatkerteknek is.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!