Pesti Srácok

autósok

Dühösek és káoszra számítanak a budapesti autósok Karácsony legújabb forradalmi ötlete miatt (Videó!)

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 április 14.
A Pesti Riporter szerdán ellátogatott a pesti alsó rakpartra, ami a jövőben már teljesen autómentes lesz, arról kérdeztük a járművezetőket, mit szólnak ahhoz, hogy a frissen aszfaltozott területet a főpolgármester inkább teljesen megszünteti és a gyalogosoknak adja át. Karácsony Gergely a hét elején adott egy nagyinterjút a Telexnek, amiben a választási eredményeket elemezte, majd mellékesen elköhintette, hogy amúgy a tervei szerint nemsokára teljesen kitiltja az autókat a rakpartról a Lánchíd és az Erzsébet híd között. A járművezetők a Pesti Riporternek elmondták, nem örülnek a liberális politikus ötletének, ugyanis a hosszú felújítás után pont a hét elején adták át teljesen a részt az autósok számára. A sofőrök szerint ezek után dugó dugó hátán lesz, amit nagyon nem támogatnak. Szerintem fél órával később érek emiatt majd haza a gyerekemhez – panaszkodott egyikük. Egy taxis úgy kommentálta a főpolgármester döntését, meg kell nézni, most mi van a városban közlekedésügyileg és mi lesz majd megint, ha le lesz zárva a rakpart. Tegnap írtunk arról is, hogy mialatt Karácsonyék titkolóztak, még a régi forgalmi rend alapján teljesen új útburkolatot kapott az alsó rakpart ezen szakasza, az útpálya éppen most készült el. Mindeközben a Városházához tartozó BKK egy harmadik tervet is rendelt, amiben csak csillapítanák a forgalmat, de kétszer egy sáv megmaradna. Nagyon úgy tűnik tehát, hogy a titkolózás és a káosz miatt háromszorosan kell fizetnie a Városházának a tervekért és legalább kétszer az útépítésért.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!