Pesti Srácok

befektetések

Óriási profitra tehetnek szert a Vietnam egyedülálló gazdasági fellendülésébe invesztáló magyar befektetők

Csibra Tibor Forró drót 2018 szeptember 28.
Nagyon komoly profitra tehet szert Vietnam évi hét százalékos GDP-emelkedéséből Magyarország, amennyiben hazánk részt vesz azokban a nagyívű beruházásokban, amelyekről a távol-keleti ország vezetése már döntést hozott. Hanoiban a politikai elit tisztában van Vietnam páratlan természeti adottságaival, a turisztikában rejlő hatalmas lehetőségekkel; a vezetőség célja ugyanakkor az is, hogy országukat a következő évtizedre a világ egyik vezető ipari hatalmává tegyék. A politikusok - amellett, hogy potenciális befektetőként is tekintenek Magyarországra - hazánkat a tudás, a szellemi tőke egyik nagyhatalmának is tartják, és arra számítanak, hogy a magyar szakemberek nagy számban veszik majd ki részüket az átalakuló vietnami oktatási rendszer nyújtotta lehetőségekből. Bár a távol-keleti ország gazdasági fejlődése európai mértékkel számítva elképesztő, mégis vannak olyan területek, amelyekben elkél a külföldi segítség, ezért nagy számban várják azokat a befektetőket, a képzésben részt vevő szakembereket, akik jártasak például a gyógyszer és az élelmiszeripar, a feldolgozás, a vízgazdálkodás vagy az atomenergetika szakterületein. A résztvevők számára kölcsönösen előnyös üzleti lehetőségekről a PestiSrácok.hu tudósítója Nguyen Thanh Tuan-nal, (jobbról a harmadik) Vietnam külügyminisztériumának munkatársával, Kelet-Európa-szakértővel, volt budapesti nagykövettel beszélgetett Hanoiban.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!