béke
A Kreml szerint elfogadhatatlan, hogy őrült gyilkosnak nevezte Biden Putyint
Elfogadhatatlanok Joe Biden amerikai elnöknek az orosz hivatali partnerére, Vlagyimir Putyinra tett tiszteletlen megjegyzései - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken újságíróknak. "Továbbra is teljességgel elfogadhatatlan és megengedhetetlen magatartásnak tartjuk egy államfő részéről, hogy ilyen tiszteletlen megjegyzéseket tegyen más államok vezetőire" - nyilatkozott Peszkov. "Ez olyasmi, amire felfigyelünk, és ami számunkra teljesen elfogadhatatlan" - tette hozzá, megjegyezve, hogy ezek a kiszólások nem vetnek jó fényt az amerikai elnökre.Magyarország és Törökország együttműködik az ukrajnai béke előmozdítása érdekében
Magyarország és Törökország a következő időszakban a korábbinál is szorosabban együtt fog működni annak érdekében, hogy a béke visszakerülhessen a nemzetközi szervezetek napirendjére - jelentette ki a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Washingtonban.Ukrán bloggerek követelik a békét a kijevi gyermekkórház pusztulása után
Egész Ukrajnát, az ukrán közvéleményt megrázta a kijevi gyermekonkológiai intézet elpusztítása. Több véleményvezér is a kormány ellen fordult, békét követelve.Háborúpártiak-e azok, akik epét hánynak a békekötéstől? | The Fair Right (videó)
Orbán Viktor először Kijevbe, majd Moszkvába utazott, ahol a tűzszünetről és békekötésről tárgyalt a két ország vezetőjével. Látszólag Zelenszkij és Putyin is szeretné már befejezni a háborút, de egyáltalán nem mindegy, milyen feltételek mellett. Nyilván egyik fél sem szeretné feladni az álláspontját, de tényszerűen igaz, hogy nincsenek azonos alkupozícióban. A háború másik axiómája, hogy minél tovább tart, annál többen halnak meg. Mindkét oldalon. A fegyverszünet és a tartós békekötés lehet az egyetlen járható út. A fényességes nyugat és hazai kiszolgálóik kikérik maguknak a "háborúpárti" jelzőt, de mégis minek lehet nevezni azokat, akik epét hánynak a tűzszünet és béke szavak hallatán?Menczer: békét akarunk, nem Európai Egyesült Államokat (VIDEÓ)
Egymással szemmagasságban tárgyalva, tiszteletben tartva akarjuk megkeresni közös érdekeinket, és azokat szövetségben elérni – fogalmazott a HírTV-ben Menczer Tamás. A Fidesz kommunikációs vezetője kiemelte, ilyen közös érdek például a béke is.Ferenc pápa: nem elégedhetünk meg a magánhittel, a katolikus embereknek állást kell foglalniuk a béke érdekében
Aggodalmát fejezte ki Ferenc pápa a világszerte terjedő „demokrácia-szkepticizmus” miatt a Triesztben mondott vasárnapi beszédében. "Nem elégedhetünk meg a magánhittel. Ez mindenekelőtt azt jelenti, hogy legyen bátorságunk nyilvános vitákban javaslatokat tenni az igazságosság és a béke érdekében" - javasolta az egyházfő a katolikus híveknek.Menczer: „amíg Orbán Viktor a békéért dolgozik, te a diszkóban balhézol és a hasadon csúszol”.
„Te, Peti, csak egy apró észrevétel!” – így kezdte videóüzenetét Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója, melyben Magyar Péter szombati „rendszerváltó” eseményén elhangzottakra reagált.Orbán Viktor továbbra is békét akar, és ennek megfelelően cselekszik
Látom és hallom a háborúpártiak hőzöngését, hőbörgését, a támadásokat Magyarország és a magyar miniszterelnök ellen. Persze, voltak és vannak is háborúpártiak, nem is kevesen. Ki tudja, milyen politikai, gazdasági érdektől vezérelve háborúpártiak ők, vagy lehet, hogy egészen egyszerűen nem képesek, nem hajlandók belátni és bevallani azt, hogy tévedtek. Tehát háborúpártiak – jelentette ki Menczer Tamás.Menczer Tamás: Úgy néz ki, hogy Orbán Viktor, egy 10 milliós ország miniszterelnöke sokat tehet a békéért
Akárhogy “okoskodnak”, úgy néz ki, hogy Orbán Viktor, egy 10 milliós ország miniszterelnöke sokat tehet a békéért - írta közösségi oldalán Menczer Tamás. A Fidesz kommunikációs igazgatója hozzáfűzte, hogy "Orbán Viktornak nem igaza van, hanem igaza lesz".Ajánljuk még

















