Pesti Srácok

béres andrás

Mer nagyot álmodni az ellenzék: Karácsony Gergely lesz a főpolgármester, mert elhiszik, hogy a budapestiek ezt akarják

Magyar ugar 2019 augusztus 30.
Újabb nagy ellenzéki nekibuzdulásnak lehettünk pénteken tanúi, hiszen az MSZP, az LMP, a Momentum, a DK és a létezőnek beállított, ám szinte mérhetetlen Párbeszéd a Gerlóczy utca sarkán, a Fővárosi Önkormányzat közelében jelentette be, hogy leadja az eddig összegyűjtött ajánlásait. Magabiztosan mondták el, hogy a budapestiek változást akarnak, a változást pedig Karácsony Gergely jelenti. A változás szövetségének aposztrofált társaság sajtótájékoztatójának címe "Vegyük vissza Budapestet" volt, mi azonban nagyon nem szeretnénk ismét látni és bőrünkön érezni azt a fővárost, amelyiket Demszky, Hagyó és társai hagytak örökül 2010-ben. Az elsíbolt százmilliók, panamák és a roskadozó, koncepció nélkül vezetett város csak Demszky zavaros gondolataiban volt világváros, ezért a fővárosi választók remélhetőleg visszatekintenek a múltba és bölcsen mérlegelnek majd, hogy milyen vezetést szeretnének Budapestnek. A PestiSrácok.hu megkérdezte a magabiztos szocialista Molnár Zsolttól, hogy vajon mit gondolnak Szanyi Tibor új mozgalmáról, mely a hétvégén bont zászlót, és kíváncsiak voltunk arra is, hogy vajon nem érzik-e, hogy romokban hever a pártjuk, azonban Molnár semmi ilyesmit nem ismert el, sőt, rendkívül optimistán fogalmazott válaszában. Ezen kívül több újságírói kérdésre érkeztek izgalmas válaszok a jelenlevő politikusoktól: ezeket foglaljuk most össze.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!