Pesti Srácok

Ősszoci jelölt mögé állt be a DK és a Párbeszéd is Szolnokon

Ősszoci jelölt mögé állt be a DK és a Párbeszéd is Szolnokon

A Demokratikus Koalíció (DK), az MSZP és a Párbeszéd is a város alpolgármesterének, Györfi Mihálynak a polgármester-jelöltségét támogatja Szolnokon - jelentették be a három ellenzéki párt politikusai egy pénteki, online sajtótájékoztatón.

Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke a jelöltet úgy mutatta be, mint akivel "nagyon régi harcostársak vagyunk az MSZP-ben". Az országgyűlési képviselő kijelentette, hogy "egy ilyen autoriter rendszerben" fontos az együttműködés, és az alpolgármester megteremti annak a feltételeit. Kunhalmi Ágnes leszögezte, hogy Györfi Mihály nagyon régóta küzd a saját környezetéért, igazi lokálpatrióta, érti a politikát és érti a szolnokiakat is.

Dobrev Klára, a DK EP-képviselője arról beszélt: van olyan polgármester, olyan politikus, aki úgy gondolja, az a dolga, hogy mindenhol a kormánypártot képviselje. Vannak azonban olyan politikusok, akik az emberek, például a szolnokiak képviseletét tartják a feladatuknak. A település jelenlegi vezetőjét, a Fidesz–KDNP-s Szalay Ferencet bíráló Dobrev Klára kijelentette: Szolnok és a szolnoki emberek megérdemlik, hogy Györfi Mihály személyében egy olyan politikus képviselje őket, aki mindennap küzd értük.

Béres András, a Párbeszéd politikusa rámutatott, hogy Györfi Mihály jelöltségét a civilek és sok párt is támogatja.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá.

Az utolsóként felszólaló Györfi Mihály önmagáról azt mondta, hogy baloldali, de amióta kinevezték alpolgármesterré, minden szolnokit szolgál. Bejelentette, hogy pozitív kampányt folytat majd.

– hangsúlyozta a politikus, aki leszögezte, hogy szeretné a legtöbbet tenni a városért.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Mészáros János

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!