Az anyatejjel szívta magába a népdalok szeretetét – Emlékezés Budai Ilona Kossuth-díjas népdalénekesreKAKovács Attila Magyar ugar 2023 december 20. Kiapadhatatlan népdal- és nótakincsét hazulról hozta magával, amit éppen a legjobban egészített ki középiskolai magyartanárnője ösztökélése. Előbb az 1968-as Ki mit tud?, és az 1970-es Röpülj, páva! versenyek közönségkedvence lett, majd végérvényesen elkötelezte magát a népdaléneklés mellett. A mögöttünk hagyott évtizedek során nem csupán szívet melengető énekhangjával és az eredeti hangzásvilágot megidéző székely népmeséivel, de zenetanárként, valamint lelkiismeretes és tudatos népdal- és népmesegyűjtőként is felbecsülhetetlen értékkel gazdagította a nemzeti kultúrkincset. Budai Ilona Kossuth- és Magyar Örökség-díjas népdalénekes, a Nemzet Művésze kitüntető cím birtokosa december 15-én hagyott itt bennünket. Portálunk a szerző által 2016-ban, Budai Ilona Kossuth-díja apropóján vele készített és a Magyar Fórumban megjelent nagyinterjú részleteivel rója le kegyeletét a csodálatos művész előtt.
Elhunyt Budai Ilona népdalénekesPPestiSrácok.hu Forró drót 2023 december 15. Életének 73. évében pénteken elhunyt Budai Ilona Kossuth-díjas magyar népdalénekes, előadóművész, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) rendes tagja, a nemzet művésze - tudatta az MMA pénteken. Közleményük szerint Budai Ilonát a Magyar Művészeti Akadémia saját halottjának tekinti.
Immáron 75 éve szolgál lelki táplálékkal a híveknek a „falu kútja” Pestszentlőrinc szívébenKAKovács Attila Exkluzív 2021 október 17. Szent XXIII. János pápa a XX. század egyik legnagyobb formátumú egyházfője volt. Nevéhez kötődik az a közismert mondás, miszerint a plébánia feladata az, hogy a falu kútja legyen, ahol minden lakos lelki és szellemi táplálékhoz juthat. A pestszentlőrinci Szent László Plébánia most már éppen háromnegyed százada tölti be ezt a különleges feladatot, keresztül világégéseken, átvészelve a kommunizmus egyházgyűlölő rendszerét, egy lakótelep ledózerolását és egy másik felépítését is.