Pesti Srácok

enyhítések

Orbán Viktor: hamarosan megszűnik a kijárási tilalom és a köztéri maszkviselés – Itt vannak a részletek!

TFTisóczki Flóra Magyar ugar 2021 május 21.
Megszűnik a kijárási tilalom – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Az üzletek és a vendéglátóhelyiségek kötelező zárási ideje is megszűnik, illetve eltörlik a köztéri maszkviselési kötelezettséget, ha elérjük az ötmillió beoltottat. A miniszterelnök azt is bejelentette, hogy lakodalom akár kétszáz fővel is megtartható lesz korlátozás nélkül. Ezen kívül arról is szólt, hogy bár folytatódik az uniós vakcinabeszerzés, Magyarország azért nem fog ebben részt venni, mert a magyar kormány előre gondolkodott: Orbán Viktor szerint elegendő vakcina áll rendelkezésre, még akkor is, ha szükség lenne harmadik vagy negyedik oltásra. A kormányfő kifejtette, hogy önellátásra rendezkedett be az ország, ami nemcsak a lélegeztetőgépekre, hanem most a vakcinákra is igaz: úgy számolnak most, hogy legkésőbb 2022 őszén akár megkezdheti a gyártást a Debrecenben épülő vakcinagyár. A hitelmoratórium kapcsán elmondta: azért hosszabbítottak most két hónappal, hogy időt adjanak a bankoknak és a kormánynak arra, hogy egy élesnek ígérkező vitát lezárjanak, és eldöntsék, mi lesz a hitelmoratórium után. Szerinte most a munkából élő emberek érdekeiből kell kiindulni. Orbán Viktor leszögezte a jövő évi költségvetés vitája kapcsán, hogy nem kell komolyan venni a bohócokat, és nem kell felülni a provokációnak: az ellenzék hatalomra akar kerülni, ezért mindent, amit a kormány csinál, azt rossznak minősítik. A honvédelem napján szóba került, hogy tizenegy évvel ezelőtt, amikor a Fidesz–KDNP kormány átvette a kormányzást, tizennyolc tartalékos katonája volt a csaknem tízmilliós országnak. A kormányfő ezzel kapcsolatban elmondta: a baloldalnak az volt a véleménye, hogy a mai világban nincs szükség magyar honvédségre. Orbán szerint a mostani kormány úgy véli, hogy honvédségre szükség van, mert a honvéd a hazát védi. Nem támaszkodhatunk külső segítségre, a NATO-ra – tette hozzá.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!