Pesti Srácok

érdi tömegverekedés

"Meg fogunk ölni benneteket" – Exkluzív interjú az érdi leszámolás szemtanújával a PS-en!

Jurák Kata Magyar ugar 2020 augusztus 8.
Mint arról korábban részletesen beszámoltunk, brutális módon támadt egymásra több ember Érden, akik nem válogattak a harci eszközök használatában: kések, vasvilla és fegyver is előkerült a vita hevében. Egy ötvenéves férfi állapotát a mentők a helyszínen stabilizálták, de később belehalt a szúrt sebekbe. Az enyingi és érdi romák közötti véres leszámolás hátteréről több információ is napvilágot látott, a PestiSrácok.hu-nak azonban a gyilkosság szemtanúja, az áldozat testvére is megszólalt, aki nem csupán azt mondta el, hogy mi váltotta ki a vitát, hanem részletesen beszámolt a július 30-i eseményekről. Az áldozat építési vállalkozó volt, aki az eddigi hírekkel ellentétben nem is Érden, hanem a XI. kerületben lakott; az ötvenéves férfi – testvére szerint – a fia miatt kirobbant háborúskodást akarta lezárni. Portálunk azt is megtudta, hogy az ügyben érintett enyingi romacsaládtól még a helyiek is tartanak, akik szerint "ennek sosem lesz vége". Az érdi polgárőr egyesület elnöke szerint azonban nem cigánymaffia, hanem két család konfliktusa okozta a tragédiát; véleménye szerint a romák közötti leszámolás egyedi eset, a városban évek óta jelentősen javul a közbiztonság. A meggyilkolt férfi valóban tehetős vállalkozó volt, több száz lakást építettek a környéken, nem volt gond velük. Az enyingi családról viszont még a helyiek is alig mertek nyilatkozni; csupán néhányan vállalták, hogy kameránk előtt mondják el, mennyire rettegnek a famíliától, akik Marian Cozma meggyilkolását követően sem voltak képesek arra, hogy változtassanak életmódjukon.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!