Pesti Srácok

forgács istván

Éhes szörnnyé vált Brüsszel, amit folyamatosan etetni kell - PS-Interjú Forgács Istvánnal

Szarvas Szilveszter Arcok 2018 június 27.
Sejtként beépültek Brüsszelbe és az uniós rendszerbe azok a nemzetközi civil szervezetek és politikai influencerek, akik pénzért azon dolgoznak, hogy bizonyos országokat, így Magyarországot is, a magyar kormányt is folyamatosan kritizálják, és bizonyos ügyekben egyoldalú információkkal lássák el az uniót - jelentette ki a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban Forgács István, hazánk egyik legjobb cigányügyi szakértője. Judith Sargentinit is ők sarkallják arra a munkára, amit végez - tette hozzá. "Sajnálatos, de egyes kérdésekben Brüsszel mára egy olyan szörnnyé nőtte ki magát, amit folyamatosan etetni kell. Ez azt jelenti, hogy Brüsszel reggel felkel, ránéz Közép-Európára és megkérdi: na, történt ma már valami jogállamsértő, vagy annak tűnő? Történt? Hamm, remek hír, akkor most jól laktam délig, máris jobban érzem magam. Ugyanez délben. Karikatúra, de egyes helyzetekben ennek tűnik Brüsszel, ez az Európai Unió jelenlegi politikai közege velünk szemben. A Brüsszelt kiszolgáló körnek folyamatosan etetnie kell ezt a szörnyet, amivé az unió egyes témakörökben és egyes országok vonatkozásában vált" - mondta Forgács István. Elárulta, rendpárti oktatásra van szükség Magyarországon, és elege van abból, hogy a liberális narratíva foglyul ejt kérdéseket, a liberálisok határozzák meg, miről beszélhetünk, hogy mi lehet része a közbeszédnek.

"Nem marad jövőnk, ha a liberális hiszti miatt nem állunk bele a cigányügybe" - Interjú Forgács Istvánnal

Szarvas Szilveszter Arcok 2016 augusztus 8.
Ha az Orbán-kormány mer politikailag inkorrekt lenni migránsügyben, akkor miért nem áll bele keményen a cigányügybe, miért finomkodik még mindig, cigányügyben miért félünk a jogvédőktől, az Európai Bizottságtól és a külföldi kritikáktól? - tette fel a kérdést a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban Forgács István romaügyi szakértő. A szakember szerint elég a finomkodásból és a liberálisok, jogvédők hisztijét is figyelmen kívül kell hagyni, mert ha a kormány az egészségügy és az oktatás reformja után nem fordul rá végre a cigányügyre, akkor néhány évtized múlva nem lesz nyugdíj sem Magyarországon. "A többségi társadalom érdeke is, hogy a cigánysággal történjen valami, különben a többségi társadalomnak nem marad jövője" - szögezte le Forgács István. Szerinte a cigány integrációban a 0 és 30 év közötti korosztályt kell kijelölni elsődleges célcsoportnak, rájuk kell fókuszálni, és oda kell csatornázni fennálló források 70-80 százalékát. "Magyarország lakosságának ma 9-10 százaléka cigány, de a cigányság aránya a 10 év alatti korosztályban ennek akár duplája, az öt év alatti korosztályban pedig 23-25 százalék is lehet. Meg kellene ezt érteni végre, szembe kellene nézni azzal, hogy mindez milyen megoldandó feladatokat jelenthet majd a következő 15-20 esztendőben" - ismertette a romaügyi szakértő. Forgács Istvánnal a megoldásokról, kormányzati teendőkről és a cigányság felzárkóztatásának öt kulcskomponenséről is beszéltünk, mint ahogy interjúnkból az is kiderül, évi 25 millió forintból új irányba lehetne fordítani a magyar romaügyet.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!