Pesti Srácok

galgóczi Ágnes

Előállítottak egy nagykanizsai férfit, aki azt terjesztette, hogy egy faluban mindenki meghalt az oltástól – Frissítés: Megszólalt a falu polgármestere! (videók)

TFTisóczki Flóra Magyar ugar 2021 május 13.
Frissítve: A Pesti TV-nek nyilatkozott elsőként Sztojka Zoltán, az érintett szatmári falu, Rozsály polgármestere, amelyről a vakcinaellenes hecckampány részeként a múlt héten elterjesztették, hogy mindenki meghalt, miután beoltották. Ma jelentette be a rendőrség: rémhírterjesztés miatt egy nagykanizsai férfit a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda büntetőeljárás alá vont, mert a férfi azt a rémhírt terjesztette egy közösségi oldalon közzétett bejegyzésében, hogy egy Nyíregyháza melletti kis faluban mindenki meghalt a védőoltás beadását követően. A bejegyzés rendkívül gyorsan terjedt az interneten, és a helyiek megnyugtatására a polgármesternek kellett közleményben cáfolnia a tényként állított valótlanságot – közölte Kiss Róbert rendőr alezredes, a Készenléti Rendőrség ügyeleti központjának vezetője az operatív törzs csütörtöki tájékoztatóján. Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ osztályvezetője elmondta, hogy ma kezdődik a regisztrált és időpontot foglalt 16–18 évesek oltása a kórházi oltópontokon. Magyarország az első uniós ország, ahol széleskörűen megkezdődhetett a fiatalok oltása. Galgóczi Ágnes hozzátette: a mai napon 144 ezer regisztrált kap SMS-t arról, hogy ők már Pfizer-oltást is tudnak foglalni az online időpontfoglalóban péntek és kedd közötti napokra.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!