Pesti Srácok

hableány

Hajószerencsétlenség: Emberi mulasztás okozhatta a tragédiát - Meggyanúsították és őrizetbe vették a szállodahajó kapitányát

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2019 május 30.
Több fázisból álló művelettel emelik majd ki a Dunából a szerda este szerencsétlenül járt hajót; a mentési munkálatok miatt hajózási zárlat van érvényben a Dunán az Árpád híd és a Margit híd pesti oldalán - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK). Az időközben kivonuló Magyar Honvédség búvárokkal segíti a munkálatokat. Az Origo.hu információi szerint ukrán állampolgárságú annak a szállodahajónak a kapitánya, amely a balesetet okozhatta. A Viking egy svájci illetékességű céghez tartozik. A portál úgy tudja, a kétfős magyar legénység mindkét tagja is az eltűntek között van. A tragédia miatt még csütörtökön Budapestre utazik Kang Kjung Vha dél-koreai külügyminiszter. Orbán Viktor miniszterelnök és Áder János köztársasági elnök részvétét fejezte ki az áldozatok hozzátartozóinak. A Hableány tulajdonosait és teljes cégvezetését a rendőrség is meghallgatta; mint kiderült, a luxushajóval ütköző turistahajó legénysége évtizedes tapasztalatokkal rendelkezik. Megszólalt Horváth Imre, a Magyar Hajózási Országos Szövetség főtitkára is, aki szerint emberi hiba okozhatta a balesetet. Az Index szerint több, korábban Budapesten átutazó dél-koreai állampolgár is élesen kritizálta a magyar hajókat a biztonságtechnikai hiányosságok miatt. A dél-koreai Chosun.com portálnak megszólaltak a túlélők. Az origo.hu szerint a búvárok megkezdték a merülést, hogy lejussanak a roncsokhoz. A rendőrség csütörtök késő este meggyanúsította és őrizetbe vette a szállodahajó kapitányát.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!