hídlezárás
Budaházyékat durván meghurcolták Gyurcsányék idején a hídfoglalásért, amit a haladók a gyülekezés szabadságaként aposztrofálnak
Jól mintázza a Gyurcsány-éra és a jelenlegi kormányzat közötti különbséget jogállamiság szempontjából, hogy miként jártak el és mit kaptak 2010 előtt a Gyurcsányék ellen tüntetők, köztük a 2002-es hídfoglalók és miként tartják abszolút alapjoguknak, a gyülekezés szabadságának a főváros felforgatását és megbénítását azok, akik anno ugyanilyen tiltakozási formáért rendbontó garázdák fejét követelték. Azt nem tudni még, hogy a "katás" tüntetés hídfoglalói mire számíthatnak, de az konkrét tény, hogy a 2002-es Erzsébet hídi blokádért egy hosszú éveken át tartó büntetőeljárás végén a Legfelsőbb Bíróság 2009-ben, felülvizsgálati eljárásban Budaházy Györgyöt 30 nap közérdekű munkára ítélte, kimondva, hogy a gyülekezési jogra hivatkozva nem korlátozható mások szabadsága és a gyülekezési jogra való hivatkozással nem lehet kibújni a büntetőjogi felelősség alól. A Gyurcsány-koalíció arcai és pár száz tüntető igyekezett megbénítani a fővárost a kata-szabályok szigorítása miatt (videó és galéria)
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökének javaslatára terjesztette elő a kormány és fogadta el a parlament a kata módosításának tervezetét, így szeptembertől az ebben a formában adózók csak magánszemélyeknek állíthatnak ki számlát, aki pedig továbbra is dolgozna cégeknek, át kell térnie a nagyjából harminc százalékos összterhet jelentő átalányadózásra. Emiatt szerveztek civilek, köztük nagy számban futárok hivatalosan be nem jelentett tüntetést és felvonulást a fővárosban. Tíz órakor a város különböző pontjairól indultak el a tiltakozók az Országház elé, de időközben önkényesen lezárták a Margit hidat, a kora délutáni órákra pedig az Erzsébet híd több sávját is. Tudósítónk és fotósunk a helyszínről elmondta azt is, hogy az amúgy évek óta többkulcsos, brutálisan magas személyi jövedelemadót követelő gyurcsányista politikusok gyorsan rátapadtak a tüntetésre: Varju László, Kunhalmi Ágnes, Tordai Bence, Hadházy Ákos, Szabó Tímea, Jámbor András és a szélsőjobbról Toroczkai László máris ellopta a showt az eredeti szervezők elől. Bár időközben egyes hangadók az Országház felgyújtását és a város megbénítását is javasolták, a tömegdemonstrációból nem lett semmi, este hatra néhány tucat tüntető maradt, akik még mindig testükkel akadályozzák a forgalmat a Margit hídon. A Momentum holnapra újabb demonstrációval próbálkozik.