Han Kang dél-koreai író kapja az irodalmi Nobel-díjatPPestiSrácok.hu Forró drót 2024 október 10. Han Kang dél-koreai írónőnek ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Köszönjük, híres író – Az irodalmi Nobel-díj francia nyertese nem hajlandó kimondani Orbán nevétPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 október 6. Nagyon fontos, hogy a hazánkról semmit nem tudó hírességek beleszólhassanak a belpolitikánkba, hiszen nyilván többet tudnak rólunk magyarokról, mint mi magunk. És az is fontos, hogy a függetlenség jegyében minden esetben a baloldalhoz kötődő portáloknak nyilatkozzanak, ahogyan Annie Ernaux, irodalmi Nobel-díjas francia író is tette, aki felháborodva mesélte a HVG-nek, hogy nem hajlandó kimondani Orbán Viktor nevét.
Törökország is bojkottálja a Nobel-díjátadót Peter Handke kitüntetése miattPPestiSrácok.hu Forró drót 2019 december 9. Albánia és Koszovó példáját követve hétfőn Törökország is bejelentette, hogy bojkottálja a Nobel-díjátadót Peter Handke osztrák író kitüntetése elleni tiltakozásként. Törökország svédországi nagykövete, Hakki Emre Yunt a Hürriyet című török napilapnak nyilatkozva mondta el, hogy nem vesz részt a keddi ceremónián.
A Svéd Akadémia szerint nem tőlük eredt a telefonos Nobel-beugratásTRTihanyi Rita 061.hu 2019 október 24.
Olga Tokarczuk és Peter Handke kapja a 2018-as és a 2019-es irodalmi Nobel-díjatTRTihanyi Rita 061.hu 2019 október 10.
Katarina Frostenson tagadja, hogy kiszivárogtatta irodalmi Nobel-díjasok nevétMPMarkovics Péter 061.hu 2018 december 19.
Nem ítélik oda idén az irodalmi Nobel-díjat, jövőre ketten kapjákTRTihanyi Rita 061.hu 2018 május 4.
Az üzengetések megvoltak, a világháború elmarad – Lassan mindenki túlteszi magát az orosz drónokon (Cikkünk frissül!) Forró drót szeptember 10. Vörös riasztást rendeltek el Lengyelországban, egy éjszaka alatt tizenkilenc drón sértette meg az ország légterét.
A berlini rendőrök fele nem tud németül Forró drót szeptember 9. Olvasóink elnézését kérjük, a cím kissé félrevezető. A helyes megállapítás ugyanis az, hogy a berlini rendőrtanoncoknak több, mint a fele nem tud németül.
Ifjú, alig 15 éves hackert fogtak el a nyomozók Pest vármegyében Forró drót szeptember 10. Állami intézmények informatikai rendszerét törte fel egy Pest vármegyei tinédzser.