karikó katalin
Karikó Katalin elismerte, hogy 1978-ban beszervezték, de állítása szerint senkinek sem ártott
A világhírű kutató elismerte a Magyar Hangnak, hogy 1978-ban beszervezte a pártállami titkosszolgálat. Karikó szerint megfélemlítették őt, de írásos jelentést nem adott később, és senkinek sem ártott. A napokban a világhálón terjedni kezdtek információk arról, hogy Karikó Katalin biológust, a koronavírus elleni oltást kifejlesztő BioNTech alelnökét 1978-ban, fiatal kutató korában beszervezte a kommunista titkosszolgálat – írta meg a Magyar Hangra cikkére hivatkozva a Mandiner.Szeged díszpolgára lett Karikó Katalin
Szeged díszpolgári címével tüntették ki Karikó Katalin biokémikust Szeged napján, pénteken. A kutató korábban azt nyilatkozta, rengeteg boldog emlék köti a városhoz. 1972-ben egyetemi előkészítőn járt először itt, majd a következő esztendőben felvételizett az akkori József Attila Tudományegyetemre, ahol öt évig tanult. Az 1978-as diplomaszerzést követően 1985-ig a Szegedi Biológiai Kutatóközpontban dolgozott, a biofizikai intézetben, ahol RNS-ekkel foglalkozott.A Szegedi Tudományegyetemre látogatott Karikó Katalin
Egyetemi tanulmányainak helyszínére, a Szegedi Tudományegyetemre (SZTE) látogatott pénteken Karikó Katalin biokémikus, a szintetikus mRNS-alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója.Karikó Katalin átvette a Közmédia Év Embere Díját
Bár már tavaly decemberben neki ítélték oda, de csak kedden tudta átvenni személyesen a Közmédia Év Embere Díjat Karikó Katalin Papp Dánieltől, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatójától.Orbán Viktor a Karmelita kolostorban fogadta Karikó Katalint
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtök reggel a Karmelita kolostorban fogadta Karikó Katalin kutatóbiológust, biokémikust, a szintetikus mRNS-alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatóját – közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.Kitüntette Karikó Katalin biokémikust az Emberi Méltóság Tanácsa
Az Emberi méltóságért kitüntetéssel ismerte el Karikó Katalin Széchenyi-díjas magyar kutatóbiológus, biokémikus, az egyik koronavírus elleni, mRNS alapú vakcinát kifejlesztő BioNTech cég alelnöke munkásságát pénteken, Budapesten az Emberi Méltóság Tanácsa.Karikó Katalin meglátogatta Merkely professzort
A Semmelweis Egyetem Városmajori Klinikáján találkozott szerdán Karikó Katalin biokémikus Merkely Bélával, az intézmény rektorával. A nemzetközi hírű tudós munkáját egy ezüst emlékérmével ismerték el a világjárvány elleni harcban nyújtott kimagasló tudományos teljesítményért. A jövőben közös projekteken fognak dolgozni – adta hírül Merkely professzor a közösségi oldalán.Ausztriában is kitüntetik Karikó Katalint
Hazánk után Ausztriában is kitüntetik aSzéchenyi-díjas Karikó Katalint. A magyar kutatóbiológus, biokémikus, az mRNS-alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója kapja ugyanis az Osztrák Iparegyesület száz éve alapított díját. Egyes értesülések szerint a következő Nobel-díj várományosa is a magyar kutató.Karikó Katalin: nyár végére visszaszorulhat a járvány
Karikó Katalin magyar kutatóbiológusnak milliók köszönhetik az életüket. Az a technológia ugyanis, amit kutatótársaival közösen kifejlesztett, jelentősen hozzájárulhat a koronavírus-járvány leküzdéséhez. A kutatót a tudományos világban már a Nobel-díj esélyesei között is emlegetik. A friss Széchenyi-díjas biológus, biokémikus, a Biontech alelnöke, a Pennsylvania Egyetem professzora a Hír TV-nek adott interjújában kijelentette, hogy minden oltóanyagnak, a koronavírus ellenieknek is lehet mellékhatása, de az sokkal kisebb kárt okoz az emberi szervezetnek, mint a megbetegedés.Ajánljuk még















