köő artúr
Világszerte együtt dobbant a magyarság szíve az Összetartozás Napján, Trianon azonban továbbra sem jelent semmit a baloldalnak – Köő Artúr a Karanténvlogban
A péntek esti Karanténvlogban természetesen központi szerepet kapott a trianoni békediktátum 101. évfordulója. Szabó Gergő és vendégei a nemzetcsonkítás borzasztó hagyatékát Köő Artúr történésszel vitatták meg, ám Dezse Balázs és Szalai Szilárd is egyetértett abban, hogy hiába próbálták elpusztítani a magyarságot, nem tudtak minket megtörni. Pusztán a létezésünk gyűlöletet váltott ki a környezetünkben élő népekből, a nagyhatalmakból, ezért ástak egy sírt, a magyarság azonban nem feküdt bele, hanem kínok és keservek közepette, de megharcolt az életéért. A műsorban a 2020-ban indult Összetartozás Tüze sorozat folytatásába csatlakoztak be a srácok, hiszen 20 óra 21-kor világszerte felgyulladtak a tüzek, amelyeket a Kárpát-medencében és a Föld minden kontinensén hazájukat szerető magyar emberek gyújtottak. A nemzet tehát nem adta fel, sőt, összetartozása és ereje ismét növekszik, erre kell vigyáznunk a jövőben is. A Vereckei-hágót követően az Egyesült Államokban található Georgia állam magyar közössége is megszólalt a műsorban, amely ugyancsak az esemény részese volt. Sajnos a külső ellenség mellett a magyarságnak mindig meg kellett küzdenie a belső kártevőkkel is: erre igen jó példa a Gyurcsány–Dobrev-klán, amely teljes pályás letámadást indított a magyarság ellen, egyetlen céljuk a hatalom megszerzése most is. A hazudozó és magas lóról beszélő Dobrev természetesen komoly muníciót nyújtott a srácoknak, akik nehezen hagyták abba az "elemzést", azonban tovább kellett lépniük, mert a szoci társelnök Kunhalmi értelmetlen szóvirágai következtek, aki se füle, se farka mondataival komoly derültséget keltett, miközben persze demokratikus keretekről, diktatúráról hadovált. Végül az álságos és hazug Jobbik egyik feltörekvő jelöltje zárta a műsort, aki a mutyi ellen küzd, miközben nem akar lemondani egyik tisztségéről sem, hiába áll fenn az összeférhetetlenség az esetében. Bort isznak, vizet prédikálnak, de a szélsőjobb és a szélsőbal manapság megint összeért, ahogy Köő Artúr is megjegyezte a műsorban. Nézzétek a Karanténvlogot, most sem érdemes kihagyni! Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!