kórház
Előkapták a negyedik forgatókönyvet a románok: csak súlyos eseteket visznek kórházba, a beteg orvosoknak is dolgozni kell
Romániában hétfőn megközelítette a kétezret a regisztrált koronavírusos fertőzöttek száma, az operatív törzs ezért a korábban felvázolt "negyedik forgatókönyv" alkalmazására készül, amikor már csak a súlyos eseteket szállítják kórházba, az enyhe tüneteket mutató betegeket pedig otthonukban kezelik. Romániában hétfő kora délutánig 1952-re nőtt az igazolt fertőzések száma. A 24 óra alatt regisztrált új fertőzöttek száma 192 volt, ami elmarad az előző napi 300 feletti rekordtól, de nagyságrendileg megegyezik a korábbi három nap átlagával.Kézikönyvet kapnak a koronavírusról a kórházak
Kásler Miklós emberierőforrás-miniszter irányításával elkészült a kórházak számára az új koronavírus okozta fertőzések diagnózisának és terápiájának kézikönyve, amely több ország jó gyakorlatait veszi alapul a magyarországi viszonyokra adaptálva. A szakmai anyag hatékony segítséget nyújt a kórházi szakemberek számára a megelőzéssel és az igazolt betegek ellátásával kapcsolatban."Legyőzzük a koronavírust, de minden iráni működjön együtt a magyar hatóságokkal" - PS-interjú az iráni nagykövettel!
Minden iráni diákot a magyar jogszabályok követésére szólított föl Hamidreza Naref Arefi iráni nagykövet a PestiSrácok.hu-nak adott interjújában. A nagykövet köszönetet mondott a magyar kormánynak, a hatóságoknak és egészségügyi intézményeknek, hogy sokat tettek a koronavírus miatt kórházba került iráni diákokért. "Mi mindig arra hívtuk fel a diákok figyelmét, hogy együtt kell működniük a magyar hatóságokkal. A magyarországi szabályokat valamennyiüknek be kell tartaniuk. Ezt várjuk el tőlük" - szögezte le Hamidreza Naref Arefi. A diplomata arról is beszélt, hogy 2500 iráni egyetemista tanul az országban, akik 90 százaléka önköltséges képzésben fizet tanulmányaiért. "Irán a koronavírus járvány egyik áldozata. Mi nemzeti összefogással és közös erőfeszítéssel harcolunk ellene, de nemzetközi szinten is részesei vagyunk a koronavírus elleni közös harcnak is. Ebben a harcban minden országnak részt kell vennie egymás segítésében. Biztos vagyok abban, hogy le fogjuk győzni a koronavírust" - fogalmazott a nagykövet. Tóth Gábor interjúja!Koronavírus: a világ minden tájáról próbálják segíteni az olaszokat
Oroszország katonaorvosokat, fertőtlenítő-járműveket és orvosi műszereket küld Olaszországba, hogy segítse az új típusú koronavírus okozta járvány elleni harcot - közölte az orosz védelmi minisztérium vasárnapra virradóra, míg Kuba is bejelentkezett, hogy ők is orvosokat küldenek a dél-európai államba. Giuseppe Conte olasz kormányfő szombat éjszaka a közösségi oldalán közzétett videóban eközben bejelentette, hogy ezentúl kizárólag a létfontosságú termékek előállítását és szolgáltatások nyújtását fogják biztosítani, minden másfajta termelési tevékenység leáll, nyitva maradnak az élelmiszerüzletek és a gyógyszertárak, de az összes hivatalt bezárják.Hét év fegyházbüntetésre ítéltek egy visszaeső kórházi tolvajt
Több rendbeli kifosztás és lopás miatt első fokon hét év fegyházbüntetésre ítélt az Esztergomi Járásbíróság egy többszörösen visszaeső férfit, aki kórházi betegektől is lopott – közölte a Tatabányai Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.A jövő magyar kórháza elérhető közelségbe került, nincs szükség akadályoztatásra
A Dél-budai Centrumkórház létrehozása mérföldkő és hiánypótló a magyarországi egészségügy történelmében. Az intézmény tervezett elhelyezése – a sürgősségi betegellátást az egyik legfontosabb szempontként figyelembe véve – egyértelműen megfelel a mai kor kórházépítéseinek, a világban uralkodó legmodernebb építészeti trendnek. Minden egyes akadályozó beavatkozás hónapokkal, vagy akár évekkel is visszavetheti a szuperkórház átadását – Bedros J. Róbert miniszterelnöki megbízott írása a portfolio.hu oldalon olvasható.Januártól 14 százalékkal emelkednek az egészségügyi szakdolgozói alapbérek
Januártól 14 százalékkal emelkednek az egészségügyi szakdolgozói alapbérek – mondta el az egészségügyért felelős államtitkár kedden, Budapesten, sajtótájékoztatón.ÁSZ-elnök: A kórházi szféra sorozatosan megsérti a gazdálkodásról és a közpénzek kezeléséről szóló előírásokat
A kórházi szféra korábban és mostanában is sorozatosan megsérti a gazdálkodásról és a közpénzek kezeléséről szóló előírásokat, emiatt nem lehet tudni, mi mennyibe kerül egy-egy kórháznál. Átláthatatlan, hogy valójában mennyi finanszírozást igényel az intézmények működtetése – mondta a Magyar Nemzetnek az Állami Számvevőszék elnöke.Ajánljuk még

















