kórház
Egy magyar kutató áttörést érhetett el a koronavírussal fertőzött betegek gyógyításában
Minden túlzás nélkül emberéletek százait, ezreit mentheti meg egy, a koronavírus elleni harcban forradalmian új megközelítést alkalmazó magyar találmány. Baranyi Lajos, Amerikában élő magyar kutató elsőként a Magyar Nemzetnek számolt be a jó eséllyel világszenzációnak számító szabadalmáról, amely képes meggátolni a vírusfertőzés által kiváltott túlzott immunreakciót, az úgynevezett citokinvihart és a nyomában kialakuló súlyos tüdőgyulladást.A tünetek jelentkezése utáni első héten legnagyobb a fertőzés veszélye
Az új koronavírus okozta Covid-19 betegség tüneteinek megjelenése utáni első héten legnagyobb a veszélye a fertőzés tovább adásának egy új kutatás szerint. Az amerikai orvosszövetség lapjában, a JAMA Internal Medicine belgyógyászati szakfolyóiratban közölt tanulmányban a tajvani hivatalos Covid-19 kutatócsoport eredményeit mutatták be.Ideiglenes kórházakat építenek Moszkvában
Ideiglenes kórházakat építenek az orosz fővárosban Covid-19 betegséggel fertőződött emberek kezelésére. A beruházásokhoz több tucat kilométernyi csővezetéket kell lefektetni és több tízezer, egészségügyi gázellátással felszerelt ágyat kell létrehozni - jelentette ki Pjotr Birjukov moszkvai polgármester-helyettes a Rosszijszkaja Gazeta című kormánylapban pénteken megjelent nyilatkozatában.Így ápolják a koronavírusos betegeket a Flór Ferenc Kórház COVID osztályán (képriport!)
A Pest Megyei Flór Ferenc Kórház COVID osztályán végzett gyógyító munkát mutatja be a kormany.hu fotósa által készített fotósorozat Kistarcsán. Képriport következik!Franciaországban csökken a napi halálozások és a betegek száma, de még leterheltek a kórházak
Franciaországban az elmúlt 24 órában 369-cel 22 614-re emelkedett a koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma az előző napi 389-es növekmény után, az intenzív osztályon ápolt súlyos betegek száma pedig immáron 17. napja csökkent - közölte szombat este a francia egészségügyi minisztérium.Az álcivil jogvédők újra akcióba lendültek, most az ágyfelszabadítás ellen lázítanak
Miután megpróbálták megvédeni a kórházban randalírozó koronavírusos iráni diákokat, ismét jogvédelem címszóval jelentenek járványvédelmi kockázatot Soros György magyarországi jogvédői, a Helsinki Bizottság "civiljei". A Népszava által kiszúrt közlemény szerint ugyanis a jogvédők az ombudsmanhoz fordulnak Kásler Miklós kórházi ágyak felszabadítását előíró utasítása miatt.Saját felelősségükre ismét gyógyíthatnak a 65 év feletti orvosok
A Népszava információi szerint amennyiben másképpen nem szervezhető meg az ellátás, a 65 év feletti dolgozók saját belátásuk és felelősségük alapján vállalhatják a betegellátást, egy április 15-i kormányrendelet szerint. A rendelkezés kiemelten említi, hogy, aki nem vállalja a munkavégzést azt semmilyen hátrány nem érheti. A miniszteri utasítást minden intézmény vezetőjének eljuttatta a tárca, akiket arra biztattak, azokkal a munkavállalókkal se bontsanak szerződést, akik a járvány miatt nem tudnak részt venni a betegellátásban.Országos kórházfőparancsnok: Az egészségügyi intézmények állománya erőn felül teljesít
Az egészségügyi intézmények állománya erőn felül teljesíti feladatait – mondta a koronavírus-járvány miatt kinevezett országos kórházfőparancsnok az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának csütörtöki ülésén.Ezzel a két szóval a világból is kiüldözhetjük az ellenzéket
Néhány napon belül két kórház főigazgatóját menesztette Kásler Miklós emberierőforrás-miniszter, és a balliberális sajtó máris könyékig tunkol a témában: szokásos stílusukban osztják az észt és karaktergyilkolják a minisztert. Pedig csupán arról van szó, hogy ismét fogalmuk sincs arról, mi történik. Éspedig azért, mert nem értik, mit jelent, miért fontos ez a két egyszerű, magyar szó: kötelesség, felelősség.Ajánljuk még

















