közlekedés
Ön meddig bírná anyázás nélkül? – Leteszteltük Budapest autós közlekedését – Dezse Vű (Videó)
Karácsony Gergely nemrég a parkolási díjakat is brutálisan megemelte Budapesten, így nyugodtan kijelenthetjük: az autós közlekedés elesett a fővárosban. Kroó Zita és Dezse Balázs úgy döntött, hogy autóba száll egy napfényes délutánon, megnézni, hogy az évek óta tartó teszetoszaság hová vezetett, ami a budapesti közlekedési kultúrát illeti. Autózgatás közben szóba került a fővárosi ember mentális és lelki egészsége is, amely ellen szintén brutális támadássorozatot intézett a főpolgármester, de azt is megnéztük, hogy átlagosan hány percig lehet fenntartani az idegrendszer normális működését a volán mögött, és mennyire egészséges nem szeretni a középkorú, ingben rollerező férfiakat.2035-ben véget ér a belső égésű motorok története Kaliforniában
Kaliforniában 2035-től teljes egészében betiltják a belső égésű motorral szerelt új autók, terepjárók és teherautók forgalmazását – döntött a szövetségi állam szabályozó testülete.Karácsony még több biciklit és még több bicikliutat akar
A főpolgármester a kerékpározás világnapja alkalmából osztotta meg közösségi oldalán, mennyire jól áll biciklizés szempontjából Budapest, állítása szerint rekordmennyiségű kerékpáros van az utakon.A főváros még idén megkapja a tizenkétmilliárdot – Fidesz: Budapest működtetése fontosabb, mint Karácsony játszmái
Karácsony Gergely aláírta a fővárosi közösségi közlekedés állami támogatásáról szóló megállapodást azt követően, hogy hétfő reggel találkozott Palkovics László innovációs és technológiai miniszterrel a minisztérium épületében. A főpolgármester a megbeszélést követő sajtótájékoztatóján kifejezte reményét, hogy a 12 milliárd forint, ami a budapesti közösségi közlekedés költségeinek 7 százalékát jelenti, még ebben az évben megérkezik a főváros számlájára.Már a baloldali sajtó csipkedi Karácsonyékat a közlekedés szétverése miatt (videó)
A 24.hu kormánykritikus hírportál videóriportjából kiderült, hogy a budapestiek nem értenek egyet Karácsony Gergely főpolgármester közlekedésszervezésével és azzal sem, hogy miért egyszerre kellett mindent felújítani. Volt, aki azt kifogásolta, hogy miért nem a Covid-járvány másfél éve alatt kezdték meg amunkálatokat– írja az ellenzéki oldal videóját szemléző Magyar Nemzet.Ughy Attila a Pesti riporterben: Karácsonynak köszönhetően Budapest közlekedése végleg elesett
A főváros közlekedése ellehetetlenült az utóbbi hetekben, de Karácsonyék ezt is tudják fokozni: hétfőtől a Blaha és a környéke is elesett. A Pesti TV Pesti riporter nevű műsorának hétfői adásában Ferkó Dániel erről beszélgetett Ughy Attilával a fővárosi Fidesz-frakció képviselőjével, aki szerint főleg a városvezetés hozzá nem értése alakította ki az élhetetlen állapotokat a fővárosban. Karácsony Gergely természetesen mindeközben visszafele mutogat és Tarlós Istvánt okolja a késve elindított projektek miatt.Számos forgalmi változásra kell készülni pénteken Budapesten a Nemzeti Összetartozás Napján
Számos forgalmi változásra kell készülni Budapesten pénteken, a Nemzeti Összetartozás Napján. A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében tudatta, hogy pénteken 8.50 és 9.20 között a 2-es és a 2M villamosok nem közlekednek a Kossuth Lajos tér és Jászai Mari tér között a zászlófelvonás miatt. Este vonulásos rendezvényt tartanak 20.00 és 21.30 között a Hősök tere–Andrássy út–Bajcsy-Zsilinszky út–Alkotmány utca–Kossuth Lajos tér útvonalon, ezért számos, a BKK járatait is érintő korlátozásra kell készülni a környéken.Ilyenek lesznek az új magyar rendszámok
A Magyar Autóklub értesülése szerint napokon belül megjelenik az a rendelet, amely az új formátumú rendszámokkal összefüggő részletes szabályokat tartalmazza. A három betűt, illetve számot, egy magyar zászlót és egy nagy H betűt tartalmazó, jelenleg használt rendszámformátum 1990 nyarától kezdve került a gépjárművekre – írta az Autósélet.Kezdődik a Budapestet elkerülő teherforgalmi vasútvonal előkészítése
Megkezdődik a Budapestet elkerülő teherforgalmi vasútvonal előkészítése – tájékoztatta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a sajtót. Közölte: a vasúti áruszállítás versenyképességének növelése érdekében a kormány 2020 végén döntött a fővárost délről elkerülő új teherforgalmi vasútvonal, a V0 előkészítéséről. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium elrendelése alapján napokon belül megindul a kapcsolódó közbeszerzési eljárás. A projekt keretében országos vasúti áruforgalmi fejlesztési koncepció is készül.Ajánljuk még

















