Pesti Srácok

magyar katonai beavatkozás

És akkor Márki-Zay beballagott az ügyészségre, hogy feljelentést tegyen amiatt, amit ő (nem) mondott

Jurák Kata Magyar ugar 2022 március 18.
Orbán Viktor alkalmatlan arra, hogy megvédje hazánkat, sőt, még egy annak légterét megsértő drónt sem tud kiszűrni, csak rémhíreket terjeszt – ezzel a gondolatkörrel indította Márki-Zay Péter rendkívüli sajtótájékoztatóját, ahol azt is bejelentette: feljelentést tesz rémhírkeltés miatt. Márki-Zay Péter azt sérelmezi, hogy a médiában megjelent állításokkal ellentétben ő nem küldene fegyvereket és katonákat Ukrajnának. Hozzátette: jól látható, hogy a magyar miniszterelnök nem képes hazánk védelmére, arra csak az unió és a NATO lenne képes. Szerinte tehát valótlan állítás, hogy a baloldal magyar katonákat küldene az orosz–ukrán konfliktusba, Orbán Viktor állítása ezzel kapcsolatban pedig kimeríti a rémhírkeltés fogalmát. Hozzátette: ez a legaljasabb hazugság, amivel az elmúlt időszakban találkozott. Azonban több videofelvétel is világosan mutatja: a baloldali politikus volt az első, aki azt követelte Magyarországon, hogy küldjünk katonákat és fegyvereket abba a konfliktusba, amihez semmi közünk sincs. A PestiSrácok.hu is megírta, hogy Márki-Zay Péter a tényektől egészen elrugaszkodott nyilatkozatot tett az M1-en, ahol azt állította: hazudnak róla és a baloldalról, amikor azt állítják, hogy magyar katonákat és fegyvereket küldenének az orosz–ukrán háborúba. Azonban a hazug Márki-Zay Pétert hamarabb utolérjük, mint a sánta kutyát: Szarvas Szilveszter a Pesti TV-nek forgatott interjújából, de számos más, a PestiSrácok.hu-n is napvilágot látott videóból minden, legalább kisiskolás magyar szövegértéssel felvértezett ember előtt világossá válik, hogy Márki-Zay és a baloldal számos potentátja két héten át nyíltan lobbizott azért, hogy Magyarország beszálljon a háborúba.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!