Pesti Srácok

Egyre kínosabban magyarázkodik Márki-Zay, hogy nem akart magyar katonákat küldeni Ukrajnába

Egyre kínosabban magyarázkodik Márki-Zay, hogy nem akart magyar katonákat küldeni Ukrajnába

A mellérendelt komisszárok visszavonása után ismét beköszöntött a szabadság korszaka Márki-Zay Péter politikai pályáján. A láncaitól végleg megszabadult őrült – mindannyiunk szerencséjére – tovább folytatja a vasárnapi élő Facebook-bejelentkezéseit. Ebben most kiállt korábbi kijelentése mellett, miszerint az ukránok a mi háborúnkat vívják. Az egyesült baloldal bukott miniszterelnök-jelöltje láthatóan továbbra is önmaga hatása alatt áll, miközben még mindig nem érti a nemzetközi biztonságpolitika működését, és mutogatja a saját szegénységi bizonyítványát.

– magyarázkodott megint Márki-Zay, csakhogy fordítva ül a lovon.

A választáson csúnyán elhasalt baloldali kapitány korábban azt nyilatkozta, hogy „ha a NATO úgy dönt”, akkor küldene akár katonákat is Ukrajnába magyar miniszterelnökként. Ezután pedig azt sérelmezte, hogy a kormánykommunikáció azzal vádolta, hogy katonákat küldene Ukrajnába. Az persze tény, hogy a kormánykommunikáció nem fejtegette részletekbe menően a kampány idején Márki-Zay szavait, ahogy az ellenzék sem mellékelt aprólékos indoklásokat a kormánygyalázásaihoz, mert hát ilyenek a politikai kampányok. Ez azonban nem változtat azon, hogy lényegében tényleg azt mondta a kapitány, amit a fejéhez vágtak.

PestiSracok facebook image

A katonaküldési hajlandóság csak az egyik aggályos dolog volt ebben az elszólásában. Legalább ilyen zavaró az a hagyományos baloldali szervilizmusról tanúskodó szöveg, hogy „ha a NATO úgy dönt”. A NATO ugyanis nem valami felettes szervünk, amely keretében a mucsai kis Magyarország köteles szót fogadni a Fényességes Nyugatnak, hanem egy olyan szervezet, amely mi magunk is vagyunk. A NATO teljes jogú tagjaként a döntéseiben is részt veszünk, tehát legfeljebb a NATO-ban úgy döntünk, ahogy döntünk, de Márki-Zay Péter idáig nem jutott el a Nyugatnak megfelelni vágyás baloldali mocsarában.

Azzal sincs tisztában a túl nagyra nőtt hódmezővásárhelyi polgármester, hogy a NATO alapvetően egy védelmi szövetség. Ez azt jelenti, hogy ha egy tagját külső támadás éri, akkor az összes tagnak kötelessége katonailag a segítségére sietni. Ha az oroszok megtámadnák a balti államokat, Lengyelországot, Szlovákiát, de akár Romániát is, akkor kötelességünk lenne beavatkozni a szövetségeseink védelmében, és Oroszország pillanatokon belül a NATO az ukrán hadsereghez hasonló méretű keleti szárnyával találná szembe magát, majd hamarosan a szövetség teljes, több milliós haderejével. Egy ilyennek két lehetséges kifutása lenne: vagy teljes orosz vereség, vagy atomháború és atomsivataggá váló Föld. Józan ésszel feltételezhető, hogy az oroszok egyiket se akarják, ami elég erős indok arra, hogy ne támadjanak rá semelyik keleti NATO-tagállamra. Még akkor sem, ha a háborúőrült baloldali hangadók EU-szerte ezzel riogatnak. Vagyis lehet, hogy Márki-Zay félelme a Záhonyig jövő Putyintól nem alaptalan, viszont egészen elenyésző az esélye, hogy azon túl is próbálkozzon.

Márki-Zay Péter nagyra tartja a kárpátaljai magyarok jogfosztását levezénylő, szélsőséges nacionalista ukrán elnököt

A NATO mint védelmi szövetség persze eszközölhet a területén kívüli, nem védelmi jellegű beavatkozásokat is, ebben szabadon részt vehetnek NATO-tagok, azonban ez nem kötelező. Márki-Zay Pétert valószínűleg nem tájékoztatták róla, hogy ha a NATO úgy dönt, hogy a területén kívül kezd bármilyen akcióba, abban nem kell részt vennie Magyarországnak.

Ezekért nem a mi háborúnk ez. Meg azért sem, mert Ukrajna nem NATO-tag, nem EU-tag, mi több, a magyar népességével és Magyarországgal szemben régóta kifejezetten ellenséges magatartást tanúsít. A szomszédos országból érkező háborús menekültek ellátása természetesen humanitárius kötelesség, amelyet Magyarország teljesít, de maga az ukrán állam semmiféle pozitív elbánást ne követeljen tőlünk, mert nincs rá alapja. Előbb tanuljon meg ez a viccállam civilizáltan viselkedni, emberi módon kommunikálni, nem a szoba közepére köpni belépéskor, továbbá emberszámba venni a kisebbségeit! Ez lenne az alap egy jóhiszemű semlegességre részünkről, de jelenleg még ettől is messze vagyunk. Nem sértettségből, hanem elsősorban a kárpátaljai magyarokért való következetes kiállás okán. Magyar érdekből.

Beszédes, hogy a baloldal olyan áljobboldali miniszterelnök-jelöltet castingolt ki, aki zökkenőmentesen belesimul a Nyugatnak mindenkor alárendelődő baloldali szervilizmusba, akinek az amerikai érdek előbbre való a magyar érdeknél, és aki mindezektől vezérelve gond nélkül hazudik az embereknek a szomszédban zajló háborúról. Ha pedig valóban ennyire sötétben tapogatózik a nevezett ügyben, akkor is jól fémjelzi a baloldal szellemi állapotát, hogy még egy ilyen fogalmatlan vezetőt is úgy kellett importálniuk, mert belső körben még ilyen se terem. Az pedig csak hab a tortán, hogy ő hiába ódzkodott ettől, a kampánycsapata a feje fölött átnyúlva mégiscsak egyeztetett Zelenszkij ukrán elnökkel. Ha nem Márki-Zay irányította a saját kampányát, akkor vajon ki?

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

A római Pannonia sorsa a hunoktól a magyarokig – Honi felderítés (Videó)

Ps TV 2024 május 24.
Néhol térdig érő, de zömmel inkább a föld alá temetett falcsonkok maradtak ránk a római korból – na meg egy név, amely sokkal többet jelent nekünk, magyaroknak, mint a többi korabeli provincia: Pannónia. Mi történt ezzel a területtel a római uralom szertefoszlásakor, amikor germánok, hunok, aztán megint germánok masíroztak rajta, majd az avarok vették birtokba? Mekkora pusztítás érte, hogyan enyészett el az egykori római élet itt, és mit láthattak még az épületekből városokból, gazdaságból a X. századi magyarok, amikor az államuk végleg megtelepedett itt? Fehér Bence klasszika filológus–történésszel néztük át a folyamatot, ahogy egy latin földrajzi név a magyarok országaként épült be a nemzettudatunkba.