marco rossi
Rossi a pénteki német-magyarról: a cél változatlan, büszkén lejönni a pályáról
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott számára a cél ugyanaz lesz pénteken a németek elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen, mint bármelyik másikon, azaz büszkén lejönni a pályáról.Rossi boldog születésnapot kívánt Magyarországnak, "második hazájának"
Megható bejegyzéssel emlékezett meg az államalapítás ünnepéről a magyar válogatott szövetségi kapitánya. Marco Rossi bejegyzésében boldog születésnapot kívánt "második hazájának".Székelyföld, meccs, Orbán Viktor, Marco Rossi – Felkészülés a tusványosi fellépésre (videó)
Hát mit vártak – ha meccs van, akkor ott van Orbán Viktor is. És ha a meccs Székelyföldön van – és útba esik –, akkor pláne. Egy videó is kikerült a magyar kormányfő Facebook-oldalára, amelyen az látható többek között, hogy a miniszterelnök kezet fog és vált néhány szót a hozzá odalépő szurkolókkal. Sőt, az is látszik, hogy Marco Rossi szövetségi kapitány lép oda a miniszterelnökhöz, aki a lelátón figyelte a Sepsi OSK–Olimpija Ljubljana meccs alakulását, amelyet megnyert a Sepsi (3–1). A háttérben Zsigmond Barna Pál és Németh Zsolt országgyűlési képviselők is feltűnnek. A felvétel alatt tisztán kivehető, hogy az Ismerős Arcok zenekar Nélküled című slágerét éneklik az egybegyűltek.„Csak együtt!” – A jól hangzó mottó nem csupán szólam a válogatottnál és ennek kulcsszerepe van a sikerekben
Miközben a klubcsapatok háza táján javában zajlik az élet, a Ferencváros például a héten már megkezdi Bajnokok Ligája-szereplését, addig válogatott szinten beköszöntött a nyári szünet a futballban is. Nemzeti tizenegyünk is csak szeptemberben lép legközelebb majd pályára. A Nemzetek Ligája-szereplés értékelése mellett írásunkban egy kicsit tágabb összefüggéseiben is igyekszünk górcső alá venni a nemzeti együttes jelenét és lehetséges jövőjét.Marco Rossi: A csapategység a magyar válogatott legnagyobb erőssége
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott játékosai kiváló képességekkel rendelkeznek, de az együttes legnagyobb erősségének a csapategységet tartja. Az olasz szakember pénteken délután, a magyar sajtó képviselőivel tartott online beszélgetésen fejtette ki véleményét a nemzeti csapatról, illetve beszélt többek között a Nemzetek Ligájában mutatott bravúros teljesítményről, valamint arról, hogy a csoportban elfoglalt első hely ellenére továbbra sem az elsőségre gondol, sokkal inkább arra, hogy az együttes szeptemberben benn maradjon az NL legfelső osztályában.Marco Rossi a magyar „futballszakma” valóra vált rémálma
A sikert nem kell megmagyarázni, a kudarcot pedig nem lehet – így szól Buzánszky Jenő híres mondása. Mezey György, a magyar futball legtekintélyesebb élő tudora most maga írta le ennek ellenkezőjét, ami egyben a magyar foci félévszázados mélyrepülésének szellemi háttere: a kudarcot nem kell megmagyarázni, a sikert pedig nem lehet. Abban az országban, ahol máig nem magyarázta meg senki, miért kellett eltérni a bevált, szervesen kifejlődött saját futballkultúránktól, hogy helyette néhány évente más európai futballkultúrákat másoljunk bénán és főleg sikertelenül. Ebben az országban most a futball doktora is érzi, hogy meg kéne magyarázni Marco Rossi csodatételét. Érzi, de sikerülni már neki sem fog.VAN CSAPATUNK!
A magyar labdarúgó-válogatott tegnap este Wolverhamptonban sok tekintetben sporttörténelmi győzelmet aratott Anglia ellen. A 4–0-s siker nem csupán a legnagyobb különbségű győzelem, amit a szigetországiak ellen idegenben valaha is arattunk, de az Évszázad mérkőzésénél (Anglia–Magyarország 3:6) is nagyobb arányú, amellyel az elmúlt kilencvennégy év legnagyobb vereségét mértük a futball őshazájának válogatottjára. Ám bármekkora, bármily’ világraszóló diadalt arattak is fiaink, az igazi örömünk ezen jócskán túlmutató: van csapatunk, méghozzá egy olyan csapat, amelyet minden magyar a magáénak érezhet. A futball pedig lassacskán végre visszakapaszkodik oda, ahol a magyar néplélekben mindig is állt: a legmagasabb polcra. Nem szakmai elemzés következik most még, bár természetesen azt sem mulasztjuk el. Lélekből fakadó gondolatok jönnek, amelyeket – Istenem, de jó ezt kimondani – a magyar foci, a magyar válogatott teljesítménye vált ki.Megint megvertük őket, de nem akárhogyan! Anglia–Magyarország 0–4
Wolverhampton lesz a magyarok kedvenc angol városa, nem London, ez már egészen biztos. A mai este után ez már nem lehet kérdés, hiszen a történelmi győzelmünket követően újabb páratlan sikert értünk el, sőt, még nagyobbat. Legyőztük Angliát a saját pályájukon, úgy, mint annak idején ezt az Aranycsapattól megszoktuk. A találkozó elején még nyomtak, és be kell látni, rendesen nekünk estek, de álltuk a sarat és később a gólgyártást is megkezdtük. Az első két magyar gólt Sallai szerezte, majd Nagy Zsolt is betalált. Aztán a háromgólos magyar eufóriában kiállítottak egy angolt, nevezetesen Stonest, és szinte hihetetlen, de ki tudtuk használni az emberelőnyt és belőttük a negyediket. Lemostuk Angliát, vezetjük a halálcsoportot a Nemzetek Ligájában!Bevehetetlen erőd a Puskás Aréna: Fantasztikus hangulat, megérdemelt döntetlen Németországgal!
Újabb bravúr a Nemzetek Ligájában: a magyar válogatott jó játékkal, bátor, taktikus futballal 1–1-es döntetlent játszott Németországgal. A Puskás Arénában telt ház volt, a hangulatra nem találunk szavakat, és megint sikerült bebizonyítani: ennek a nemzeti csapatnak nagyon erős gerince van.Ajánljuk még

















