Pesti Srácok

mszp

Botka, a szocialista botrányhős - "Ilyen embereknek nincs keresnivalója a városvezetésben"

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2018 november 13.
Botka László szegedi polgármester az egyike azoknak a szocialista politikusoknak, akiknek botrányait hosszasan lehetne sorolni. Az MSZP volt miniszterelnök-jelöltje amellett, hogy villogó, luxus életvitelével borzolja a kedélyeket, miközben a tehetősebbek megadóztatását szorgalmazta, számtalan büntetőeljárásba torkollt korrupciós ügyben is érintett. Napokon belül hirdetnek ítéletet a Szeviép-ügyben, amelynek fő vádlottja egy Botka-ember; nem véletlenül kapta épp a Szeviép a legnagyobb szegedi beruházásokat. Néhány hete ítélték el alpolgármesterét és jegyzőjét is az úgynevezett parkolási botrányban. A szegedi városvezetés végig tagadott, de a bíróság bizonyítottnak látta, hogy jogtalanul osztogatták a haveroknak az ingyenes, több százezer forintot érő éves parkolóbérleteket, olyanoknak is, akik nem szegediek, sőt, a VIP-listán még családtagok és jogosítvánnyal nem rendelkező személyek is szerepeltek. A szegedi uniós projektek sem zajlottak botránymentesen. A Mars téri piacberuházás kapcsán az OLAF is vizsgálatot indított, egy 1,9 milliárdos forrás elnyerése érdekében ugyanis hamis adatokat adtak le a pályázati adatlapon. A beruházásban érintett területet per- és tehermentesnek hazudták, miközben tucatnyi vállalkozóval állnak harcban, sokakkal pereskednek ma is, akiknek kis üzletét egyszerűen eldózerolták. Botka László botrányairól a PestiSrácok korábban több feltáró riportban írt. Most az Origo összesítette a szegedi polgármester "bűnlajstromát". Bartók Csaba, a szegedi Fidesz alelnöke portálunknak azt mondta, elképesztő, hogy mit művelnek a szegedi szocialisták. Annak ellenére, hogy már felsorolni is nehéz, milyen botrányok köthetők Botkához és köréhez, áldozati szerepben tetszelegnek, ahelyett, hogy szembenéznének a valósággal és elszámolnának a szegedi polgárok felé bűnlajstromukkal.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!