Pesti Srácok

mszp

Közpénz a zsákban: 34 milliárddal hizlalták a Szeviép bankszámláját a szoci fellegvárak és kormányzati szervek

Magyar ugar 2018 november 23.
Számtalanszor elhangzott már a gyanú, hogy a szocialista vezetésű szegedi önkormányzat házi beszállítója volt az a Szeviép Zrt., amelynek három korábbi vezetőjét több éves letöltendő börtönbüntetésre ítélték drasztikus vagyoncsökkenést eredményező csődbűncselekmény miatt, a cégből ugyanis milliárdokat lapátoltak ki, majd csődbe vitték azt. Többen felvetették azt is, hogy az eltűnt pénzeket az MSZP háza táján lenne érdemes keresni. Botka László, Szeged MSZP-s ura a HVG-nek adott interjúban azt mondta, hogy mindez nem igaz, sőt, azt is tagadta, hogy az általa vezetett önkormányzat a szóban forgó időszakban, tehát a Szeviép pénzkimentése és a hitelezők, alvállalkozók megkárosítása, a vállalkozás csődbe vitele idején megbízásokat adott volna a cégnek. Szerinte egyébként a Szeviép csak egy a nagyon sok építőipari vállalkozás közül, amely tönkrement a gazdasági válság idején. Nos, Botka László, aki ezzel az interjúval törte meg az eddigi hallgatását a Szeviép-ügyben, feltehetően nem bontotta ki az igazság minden részletét. A PestiSrácok.hu most több, mint egy tucat okot sorol fel, ismertetjük, "tévedett" a szegedi polgármester. Pontos tényadatokkal mutatjuk be, hogy a szocialista városvezetés hogyan pénzelte milliárdokkal, nagyon is komoly megbízásokkal a céget, még 2008-2009-ben is, amikor már zajlott a pénzkimentés. De nemcsak Szeged, hanem a 2004 és 2010 közötti baloldali kormányok is tömték az elítélt Szeviép-vezérek cégét, az elítéltekkel ráadásul az MSZP-s politikusok is szoros kapcsolatban álltak.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!