Pesti Srácok

népszerűség

Bal- és jobboldali zsonglőrködés a számokkal: a macskáját népszerűsítő Karácsony Gergely hibahatáron belül vezet ismeretlen ellenfele ellen Budapesten

Magyar ugar 2020 augusztus 10.
Karácsony Gergely korábbi munkahelye, a Medián készített egy felmérést, mely szerint, ha most lennének az önkormányzati választások, a budapestiek újraválasztanák a főpolgármestert. A felméréssel nem csak az a gond, hogy a szokásos független és objektív havercég készítette, az is belezavar a Facebook koronázatlan királyának felhőtlen ünnepeltetésébe, hogy az adatokat tekintve azért kiderült, szűkült az olló, és Karácsony népszerűtlenebb lett. Mindez ráadásul úgy, hogy a felmérést megnevezett ellenfél nélkül készítették, hiszen kihívója még nincs a főpolgármesternek. Amíg Karácsony tavaly októberben 51-44 arányban győzött Tarlós István ellen, addig egy ismeretlennel szemben most 50-45 az állás a javára a biztos pártválasztók körében. Látható, hogy a jobboldalnak rengeteg teendője van Budapesten, de azért érdemes és fontos megjegyezni, hogy a baloldali médiumok által sulykolt varázslatos Karácsony-portré és népszerűség nem feltétlenül áll a valóság talaján. A szokásos győzteshez húzás elve most nem mutatkozott meg, és rivális nélkül is csupán stagnál, enyhén csökken Karácsony népszerűsége. Mit is mutat meg ez a felmérés és elemzés, amit a baloldal nagyon nem szeretne látni és láttatni, és mire érdemes figyelnie a jobboldalnak?
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!