Az Európai Bizottság tíz évvel hosszabbítaná meg az erősen vitatott glifozát mezőgazdasági engedélyétPPestiSrácok.hu Forró drót 2023 szeptember 20. Az Európai Bizottság a glifozát tartalmú növényvédő szerek Európai Unión belüli használati engedélyének tízéves meghosszabbítását javasolja – tájékoztatott Stefan de Keersmaecker, a brüsszeli testület illetékes szóvivője szerdán.
Egy kaliforniai bíróság átpofozta a zoológiai rendszertant: a poszméhek tulajdonképpen veszélyeztetett halakPPestiSrácok.hu Világugar 2022 június 25. Ezzel a címmel jelent meg a Daily Caller cikke és bármennyire is abszurd az állítás, van benne némi „jogi igazság”. Az amerikai jogrendszer és jogi gondolkodás sok érdekes dologra képes, ez a jogi megoldás pedig nagyon amerikai. A történet még 2019-ben kezdődött azzal, hogy egy ilyesmiben illetékes kaliforniai bizottság megszavazta, hogy négy poszméhfaj (dongó) a veszélyeztetett fajok közé tartozzon.
Kevesebb vegyszert használnak a magyar gazdák az uniós átlagnálPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 április 25. A 2019-es évben a magyar gazdák hektáronként 1,5 kilogrammnyi növényvédőszert használtak fel, ezzel pedig az uniós tagállamok közül a középmezőnybe tartozunk. A legsikeresebb termék a gyomirtó volt, de az is kiderült, hogy a csigák ellen alig-alig vetnek be valamilyen kemikáliát. A vegyszerhasználat élmezőnyébe Ciprus, Málta, Hollandia, Belgium és Olaszország került.
Százmilliárdot költöttek a gazdák növényvédőszerekre tavalyPPestiSrácok.hu Forró drót 2020 április 20. Több mint 26 ezer tonna növényvédő szert értékesítettek tavaly Magyarországon, az abból származó nettó árbevétel 104,5 milliárd forint volt, amely 4,7 százalékkal múlta felül az előző évi bevételt - derült ki a NAIK Agrárgazdasági Kutatóintézet (NAIK AKI) hétfőn megjelent jelentéséből. A jelentés alapján a növényvédő szerek felhasznált volumene 2019-ben 2,7 százalékkal emelkedett 2018-hoz képest.
Befolyásolták a Google-algoritmust, hogy a Monsantót kínosan érintő cikkeket eltüntessékPPestiSrácok.hu Világugar 2019 augusztus 10. A nemrégiben a Bayer vegyipari konszern tulajdonába került másik vegyipari óriás, a növényvédőszereiről és a génmódosított növények "nemesítéséről" híres Monsanto nagyobb összegeket fizetett a Google számára, hogy az őket kínosan érintő cikkeket a keresőmotorok érezhetően hátrébb sorolják, azaz gyakorlatilag eltüntessék – írja a Reuters.